Sağ Dizimde Oluşan Ağrı

Diz dönmesi diyorsunuz. Ciddi bir mesele.
3 yıl önce daha kötü olduğunu düşündüğüm bir olay sol dizimde de meydana gelmişti. Olayın ilk günü direk Ortopedi doktoruna göründüm ve MR çekildim şonuç ise sadece darbe aldığını ve hiçbir sakatlık olmadığını söylemişlerdi. 1 ay boyunca dizim boşa gelip yere düşüyordum ve bu bir bağ kopmasının belirtisi idi fakat kendi kendime şöyle dedim: "MR'da sakatlık olmadığı söylenmişti". Şuan sol dizimde pek bir şey kalmadı. Sağ dizimde bunları yaşamamam ciddi bir şey olmadığını düşündürdüğü için doktora görünmek istemediğimi belirtmek istiyorum. Bunları yaşamamam diziminde bir sakatlık olmadığı anlamına gelmiyor maalesef. En kısa sürede bir doktora görüneceğim.

Gecmis olsun hocam. Bunu boyle bir sayfada sormaniz bence yanlis. Ne kadar saglik diye bir alan olsa da burada yardim edebilecek kadar bilgili insan bulmaniz zordur. Zaten bulsanizda soyledikleri teoriden baska bir sey olamaz. Bu nedenle en yakin zamanda hastaneye gitmenizde yarar var. Umarim en yakin zamanda agriniz gecer ve mutlu olursunuz.

Gecmis olsun hocam. Bunu boyle bir sayfada sormaniz bence yanlis. Ne kadar saglik diye bir alan olsa da burada yardim edebilecek kadar bilgili insan bulmaniz zordur. Zaten bulsanizda soyledikleri teoriden baska bir sey olamaz. Bu nedenle en yakin zamanda hastaneye gitmenizde yarar var. Umarim en yakin zamanda agriniz gecer ve mutlu olursunuz.
Teşekkür ediyorum.

Merhabalar herkese iyi günler diliyorum. Benim sağ dizimde burkulma kaynaklı olduğundan emin olduğum neredeyse 5 aydır devam eden bir ağrı mevcut. Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfın'da çalışıyorum, işte iken dosya almaya giderken dümdüz yürümeme dair kötü bir şekilde dizim döndü ve ilk 1 hafta boyunca topallamak zorunda kaldım. Bu olay 5 ay önce gerçekleşti. Şu aralar eğildiğim zaman ve dizimi kitlemeye çalıştığımda diz kapağının hafif bir dışında dayanılması güç bir ağrı oluşuyor. Bu günlük hayatta biraz problem yaratıyor. Ağırlık sporlarından biri olan Powerlifting ile ilgileniyorum. Bacak antrenmanı yaptığım günlerde bir problem çıkarmıyor gayette rahat antrenman yapabiliyorum. Dizimde şuan 5 aydır bitmek bilmeyen bir ağrı mevcut ve bu ağrı eğildiğim zaman ve ya dizimi kitlerken daha fazla şiddetleniyor. Normal bir diz burkulması geçirmedim, dizim kötü bir şekilde döndü ve o an fazla acı çektirmişti. Sıvı kaybı olabilme ihtimalinin de olduğunu düşünüyorum. Şuana dek herhangi bir doktora başvurmadım. Bastırdığım zaman ağrının olduğu bölge acımaya başlıyor.

Anlam veremediğim şeyler ise şunlar: Dümdüz yürürken dönmesi, Bacak antrenmanlarında bir problem çıkarmaması ve günlük hayatta sorun çıkarması.
Hocam problem neymiş? Benim sağ dizimde hiçbir problem yok MR'da hiçbir problem çıkmadı ama bacağımı çok kullanınca veya spor yapınca ağrıyor. Belki benzer bir durum olabilirde çözerim diye soruyorum. Çünkü doktor yapabileceğim her şeyi yaptım geçmiyorsa yapabileceğim bir şey yok dedi.

Geri
Yukarı