Sağ el serçe parmağım kırılmış olabilir mi?

Fischer35

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba. Dün parmağımı bir yere çarptım ve keskin bir acı hissettim. Serçe parmağımı sanki biri aniden bükmüş ve bırakmış gibi. Hemen refleks olarak dişimle o bölgeyi ısırdım yani, o derece bir acı. Sonra anın sıcaklığından mıdır nedir, geçti. Parmağımı açıp kapatabiliyordum. Aradan yaklaşık bir saat geçti, buz buldum ve buz uyguladım ne olur ne olmaz diye. Buzu koyunca zaten serçe parmağımın bir bölgesi diş ağrısı gibi ağrımaya başladı. "kırık veya çatlak olsa duramazsın zaten, buz uygula" falan dediler ben de doktora gitmedim. Zaten pazar günü acilde ortopedi doktoru da olmuyor genelde bir kez daha başıma gelmişti çünkü böyle bir şey oradan biliyorum.
Bugün ise bir ara elimi belli bir seviyede açıp kapatırken bazen ağrı yaptı bazen ağrı yapmadı ama morarma biraz daha arttı ve açıkçası korkuttu beni.
Şu an hissettirdiği şey de garip. Sanki biri serçe parmağımı iple uzun süre sıkmış da o bölge morarmış gibi bir hissiyat var. Fiziki olarak da hissettiğim şu an bu. Onun dışında zaten belli bir seviyede oynatabiliyorum çünkü diğer türlü ağrı yapıyor.
Parmağın görsellerini de paylaşıyorum sizlerle.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 19.57.56_b49fdfdb.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 19.57.56_b49fdfdb.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 17.28.09_7d86abad.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 17.28.09_7d86abad.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı