Sağ elle yazmayı öğrenmek

Ben de iki el gerektiren işler ve bilgisayar faresi haricinde her şeyi sol ile yapan bir solağım. Ben de çok denedim sağ elim ile yazmayı fakat özellikle kağıda yazı yazmak çok zor geliyor. Okunmayacak şekilde değil ama yine de sol elim gibi değil. Sanırım diğer el ile öğrenmek için ya çok kararlı olmak ya da asıl kullanılan kolu kırmak gerekiyor bence.

Bu arada tahtaya yazı yazma durumunda ise sağ ile yazı yazabiliyor, çizebiliyorum çok iyi olmamasına rağmen. Ama kesinlikle normal kağıttan kat kat daha iyi ve rahat kullanıyorum tahtaları diğer elim ile. Belki tahta gibi bir yerde alıştırma yapmak da yardımcı olabilir.

Ben normalde solagim ama iki elimide kullanabilirim. İki elimle de yer ve yazarım. Ama spor işlerinde ve enstrüman çalımı sol el; fare kullanımı ve günlük pratik işleri sağ el ile yaparım. Kısaca 2 el de pratik ile kullanılabilir.

Not: 1 senedir 2 elimide aktif olarak kullanıyorum.

Eğer solaksan, sağlaklar gibi yaşamaya çalışma. Bu zeka geriliğine ve kekemeliğe yol açar.
Onun dışında sadece arada sırada geliştirme amaçlı bir şeyler yapabilirsin. Futbolcuların iki ayağını geliştirdiği gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı