Sağ Tıklayınca Klasörler Kapanıyor Masaüstüne Geliyor

theonur07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı yeni aldım (1 hafta oldu) Windows 8.1 yükledim. Bugüne kadar her şey normaldi. Ama bugün bilgisayarı açtım normal internette dolaştım. CPU-Z programını indirdim kurdum. (Buradan kurdum.)

20TcSRp.png

Sonra indirdiğim setupı sildim. Her zamanki gibi geri dönüşüm kutusunu boşaltmak için sağ tıkladım Windows'a bir şey oldu. Her seferinde aynı şey oluyor. Video çektim buyurun izleyin.
Sağ tıklayınca bilgisayarım ya da Windows gezgini gibi dosyalar kapanıyor ve masaüstüne gidiyor. Ne oldu? Nasıl oldu anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8'in 8.1 güncellemesinin hatalı olduğunu düşünüyorum. Benim arkadaşımında güncelleme sonrası bilgisayarı fare ve klavyeyi görmemeye başladı. 8.1 hatadır temiz bir format at yada fabrika ayarlarına döndürmeyi dene bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun nedeni eski sürüm ya da uyumsuz program kurmuş olman. Windows Update ile bir lakası yok. Ben böyle bir sorunu hiç yaşamadım.

Çözüm ise basit:

ShellExView indir:

ShellExView - Shell Extension Manager For Windows

shellexview-jpg.8210

1. Yükleme gerektirmez, sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır.
  2. Options > Filter by Extension Type de ve Context Menu'yü seç.
  3. Arka planı Pembe olanlar, üçüncü parti programların yükledikleridir. CTRL tuşuna basılı tut, bunların hepsini seç ve sol üst köşedeki kırmızı butonal bunları devre dışı bırak .
  4. Options > Restart Explorer de.
  5. Şimdi masaüstüne sağ tıkla ve kontrol et bakalım sorun düzelmiş mi. Sorun düzlemişse devre dışı bıraktıklarını tek tek devreye sok ve kurduğun bu soruna neden olan çöp programı bul.

Sağ tıklayamıyorum. Yönetici olarak değilde direk çift tıklayarak başlatsam ?

Edit: Evet Recep abi sorunu senin sayende çözdüm. Sorun bilgisayarın kendi kurduğu norton olarak gösteriyor. Zaten windows haber vermişti norton devredışı diye bende etkinleştir demiştim ama olmamıştı. Resimdeki işaretli olanı devreye soktuğumda sorun oluşuyor ama devredışı bıraktığımda sorun çözülüyor. Yalnız bunu bilgisayar kendi kurmuştu yani 3. parti değil ki ?
mWDiT4j.png

Bir de ne yapayım şimdi ben norton u sileyimmi yoksa bu devre dışı kalsın mı hep ?

Son düzenleme:
Allah razı olsun. aynı sorun bende de oldu windows 10 kullanıcısıyım daha laptopu yeni aldım sinir etti bir anda bu programla sorun yapan programı bulup kaldırdım sorun ortadan kalktı. kolay gelsin

Geri
Yukarı