Sağlam bir gelecek kurmak

Yani kendini bu kadar kasma daha lise var, üniversite var.
Emeklerimin böyle suya düştüğünü gören ailem okumama pek sıcak bakmıyor.
. Yabancı diller öğren, genel kültürünü geliştir, öğrenebileceğin kadar bilgi öğren ve unutma bir iş için değil kendini geliştirmek adına okul oku.
Yabancı dil ve genel kültür şu an geliştirmekte olduğum şeyler. Yazılım geliştirmeye de başlayacağım. Kaliteli kanalları takip ederek de gündemi ve önemli bilgileri öğreniyorum. Ancak Türkiye'de hangi okulun kendimizi geliştirmeye elverişli olduğunu bilmiyorum. Tek yaptıkları sınav. Top ver oyna dedikten sonra beden eğitimi de gerçekleşiyor. Bilmiyorum, Türkiye'deki liseler yeteneğine bakmıyor. Orada öğreneceğim gerçek matematik mimar, mühendis, pilot olmadığım zaman çok işime yaramaz diye düşünüyorum. GitHub'dan incelediğim yazılım projelerinde matematik ekranın boyutunu belirlemede, toplama çıkarma gibi işlemleri yapmakta kullanılıyor. Olasılık modülleri gibi şeyler de yazılmış ve senin yazacağın tek satırla işini görüyor. Okul bana nasıl bir fayda sağlayacaktır?

Neyi yanlış yazmışım/yapmışım?

Matematik hep zordu ona göre hazırlanmalıydınız.
60 dakika dersin 35'i matematikle geçiyordu. Diğer derslerin beni kurtarmayacağını biliyordum ve planım da matematik üzerine yoğunlaşmıştı. Öyle olmasa 7. sınıftan temelimi düzeltmeye çalışmazdım ki zaten.
aylık kazancım 150.000 TL.
Türkiye'de bu parayı ya telekomünikasyon şirketinde çalışanlar alır, ya da büyük yurt dışı firmalarının nitelikli denilebilecek çalışanları (tamamen kafadan uydurma). Belki de mining yapıyorsunuzdur, bilemem. Ancak vermek istediğiniz mesajı anladım. Okul okuyacağım derken kendimi geliştirmez isem asgari ücretle yetinmek zorunda olacağım. Zaten bildiğim bir şeydi.
Bu hesabın yazdıklarımı ciddiye almıyorum ben size de almanızı tavsiye etmem.
Galiba yazdığı mesajı düzenlemiş. Düzenlenmeden önceki halini bilmiyorum ama işime yarar bir şey gibi gelmemişti.

Emeklerimin böyle suya düştüğünü gören ailem okumama pek sıcak bakmıyor.
Okumanıza sıcak bakmayıp ne yapmanızı bekliyorlar peki? Aile şirketiniz falan yoksa ve elinizden gelen bir meslek yoksa okumak zorundasınız.
Galiba yazdığı mesajı düzenlemiş. Düzenlenmeden önceki halini bilmiyorum ama işime yarar bir şey gibi gelmemişti.
Evet kendinizi geliştirmelisinz ancak bu arkadaşın yazdıkları bana pek doğru gelmedi. Diğer mesajlarıma da baktım(zaten hesabı yeni) ve rahatlıkla söyleyebilirim ki aylık 150.000 tl kazancı olan birisine benzemiyor ama beni şaşırtmak isterse beklerim.
60 dakika dersin 35'i matematikle geçiyordu. Diğer derslerin beni kurtarmayacağını biliyordum ve planım da matematik üzerine yoğunlaşmıştı. Öyle olmasa 7. sınıftan temelimi düzeltmeye çalışmazdım ki zaten.
Sağlık olsun artık yapabileceğiniz bir şey yok. Bazen ne kadar çabalarsak çabalayalım istediğimiz şeyleri elde edemeyiz. Geleceğe odaklanmamız gerekiyor.

Geri
Yukarı