Sağlam sattığım sistemi arızalı olarak iade alıyorum

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 668

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Pazartesi günü i3-9100F ve RX 570 olan sistemi 3300₺'ye sattım. Alıcı kişi pazartesi günü tanıdığını yolladı ve sistemi "gel bizim evde deneyelim." dememe rağmen aşağıdan teslim aldı, bana perşembe günü yazdı ve görüntü alamadığını söyledi ve ne göreyim arkadaş görüntü almak için anakart üzerindeki VGA çıkışına bağlamıştı. Onu uyardım ve ertesi gün dönüştürücü ile denemiş fakat yeniden görüntü alamamış. Hatta 2 farklı monitör ve 3 dönüştürücü ile denemiş. Bana cuma günü iade almamı istedi. Ben de iade alırım dedim, bence biraz saflık yaptım ve ardından iade almayacağımı söyledim. Bana "iade alacaksınız" dedi. Ardından tekrar iade almayacağımı söyleyince 10-15 kere aradı ve açmadım. En son cuma günü konuştuk ve normalde iade edeceği tarih olan "pazartesi günü konuşuruz" dedi, daha önce birçok sistem sattım ve kesinlikle hiçbir sorun satmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz ona test edin demişsiniz ve etmemiş şimdi de görüntü gelmiyor diyor. Sorunlu bir sistem sattıysanız bile test imkanı vermişsiniz. Tüm haklar sizden yana rahat olun.

Pazartesi günü i3-9100F ve RX 570 olan sistemi 3300₺'ye sattım. Alıcı kişi pazartesi günü tanıdığını yolladı ve sistemi "gel bizim evde deneyelim." dememe rağmen aşağıdan teslim aldı, bana perşembe günü yazdı ve görüntü alamadığını söyledi ve ne göreyim arkadaş görüntü almak için anakart üzerindeki VGA çıkışına bağlamıştı. Onu uyardım ve ertesi gün dönüştürücü ile denemiş fakat yeniden görüntü alamamış. Hatta 2 farklı monitör ve 3 dönüştürücü ile denemiş. Bana cuma günü iade almamı istedi. Ben de iade alırım dedim, bence biraz saflık yaptım ve ardından iade almayacağımı söyledim. Bana "iade alacaksınız" dedi. Ardından tekrar iade almayacağımı söyleyince 10-15 kere aradı ve açmadım. En son cuma günü konuştuk ve normalde iade edeceği tarih olan "pazartesi günü konuşuruz" dedi, daha önce birçok sistem sattım ve kesinlikle hiçbir sorun satmadım.

Ben olsam asla iade almam sonuçta parçayı değiştirmiş ya da başka bir zarar vermiş olabilir.

Kesinlikle iade almamalısın kendisinin hatalı bir işlem yaparak bozmadığı ne malum.

Ekran kartı olan bilgisayarı anakart üzerinden bağlamaya çalışan hatta bu bağlantıdan görüntü bekleyen birisi sistem e müdahale etti ise daha büyük sorunlar bile çıkabilir neticede test imkanı vermişsiniz kendisi istememiş bu noktada suçlu kendisidir iade almamalısınız.

İade alma caz yaparsa pasif kalma. Ben sana deneyelim dedim kabul etmedin arızalı olsa deneme teklifi sunmazdım de. Sonuç olarak senden sağlam çıkan kasa bozuk dönüyorsa hata onlarda seni ırgalamaz. Bir seçenek daha var iade almam ama getir deneyelim bende de kabul ederse okey yok derse baksın başının çaresine

Yeni konular

Geri
Yukarı