Sağlayıcı değiştirince alabileceğim maksimum hız değeri düzelir mi?

MehmetCanKaya

Hectopat
Selam, yaklaşık 5-6 yıldır D-Smart interneti kullanıyorum ve son 5-6 aydır inanılmaz bir hız düşüşü ve ping sorunu var. Normalde 50 Mbps kullanıyorum ve modem arayüzümde alabileceğim maksimum hız 85 Mbps gözüküyordu. Son 5-6 aydır akşam özellikle 6'dan sonra 5-10 MB gibi hızlara düşüyor ve modem arayüzünde alabileceğim maksimum hız 44'e düşmüş, aldığım güncel hızımsa 28 olarak yazıyor ancak ben hala 50 MB pakedindeyim. D-Smart bunu 5-6 aydır çözemiyor ve sürekli durumu Türk Telekom'a atıyor ve açıkçası sıkıldım bende bu yüzden Türk Telekom'a geçeceğim bir daha ki ay. Benim anlamadığım konu ise 85 maksimum hız alırken neden birden 44 gibi düşük bir değere düştü. Türk Telekom'a geçtiğimde kendileri her türlü sorunu %100 çözeceklerine ve asla ikiletmeyeceklerini söylediler açıkçası ona güveniyorum çünkü D-Smart iç tesisat dışı tüm sorumluluğu TTNET'e atıyor ve TTNET ekipler 6 aydır 1 kere gelmediler. Var mı önerileriniz veya buna sebebiyet verebilecek ihtimaller üzerinde fikriniz?

1679506311753.png

Ben 3 yıldır D-Smart kullanıyorum ve hiçbir sorun çıkmadı.
Benim de 5-6 yıl oldu ama son 5-6 aydır çözüm yok, adamların yetkisi sınırlı ve işlem yapamıyorlar, sorunun sebebini söyleyemiyorlar, çözemiyorlar ve tüm arıza kayıtları 1 hafta sonra kapanıyor. Adamları arayıp kaç kere söyledim robot gibi cevap veriyorlar yaptıkları işi o kadar bilmiyorlar ki, hep aynı cevap biz sadece arıza açar, güncelleme yaparız diyorlar, gerisi Türk Telekom'da. Bende ben size niye para veriyorum o zaman çözüm söyleyin parasıda neyse verelim yaptıralım diyoruz hep aynı robotik cevap çözüm sürecini bekleyin dönücekler, sonuç: Dönüş yok, yeni arıza raporu için yeni arama. Konu teknik destek ve çözüme gelince cırt hocam D-Smart, tek yapabildikleri güncelleme.

Geri
Yukarı