Sağlık bakanı Fahrettin Koca az sonra aşı olacak

mRNA aşıları daha güvenli.
Maalesef bu yanlış bir bilgi. İnaktif aşılar yıllardır kullanılan güvenilir aşı yöntemidir. mRNA aşılarının ise yeni teknoloji olduğu için uzun vadede ne gibi etkileri veya yan etkileri olacağı bilinmiyor.

İnaktif aşılar gerekli sertifikasyonları alıp başarıyla testleri geçtiyse daha güvenilirdir. Bu süreç tüm aşılar için geçerli.

Son düzenleme:
İnşallah bir şey olmaz bu adamı seviyorum ya.
Bence başkaları üzerinde denendi yani ülke için önemli birisi riske atmazlar diye düşünüyorum ama zaten test aşamasında geçti.

Maalesef bu yanlış bir bilgi. İnaktif aşılar yıllardır kullanılan güvenilir aşı yöntemidir. Mrna aşılarının ise yeni teknoloji olduğu için uzun vadede ne gibi etkileri veya yan etkileri olacağı bilinmiyor.

Hocam dediğiniz gibi mrna aşı yöntemi yeni bir yöntem değil. 1990'dan beri değişik hastalıklar üzerinde denenmiş ve denemeleri devam eden aşılardır. En eski bilinen aşı geliştirme yöntemlerinden biri inaktif aşı geliştirme yöntemidir. Fakat çoğu doktor canlı aşıların yani mRNA aşıların daha güvenli olduğunu söylüyor.

@391039
Ekran Görüntüsü (89).png

Olay bu ise bakanıma güvenim kalmadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şırıngadakinin çinden gelen aşı olduğunun kanıtı var mı?

Ben inanmıyorum.

Geri
Yukarı