Sağlık Bakanı Koca turizm sektörüne göz kırptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya'da açıklamalarda bulundu. Koca, "İki haftadır uygulanan tedbirlerin vaka sayısında istediğimiz düşüş hızını sağlayamaması sebebiyle 17 günlük kapanma dönemiyle vaka sayılarında hızlı düşüşü sağlayacağımıza inanıyorum." dedi.

Koca turizm sektörüne göz kırptı.
"Antalya'da son bir haftada vaka sayısında yüzde 35 oranında azalma göründü" diyen Koca, "Antalya'da yatak doluluk oranımız yüzde 47.7'ye, yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 66.3'e düşmüş oldu. Salgını yenebilmek için etkili bir aşılama oranına ulaşmak zorundayız. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bakan Koca'dan 'tam kapanma' mesajı

Şu aşı alınabilmesi için araya özel kuruluşların gireceği iddiası bir gerçek olsa rahatlayacağım. Bu "Badembıyıkspor" yetkilileri yüzünden geçen senenin kopyası bir durum olacak ve şimdiden canımı sıkıyor. Kendi aşımı parası neyse verip alayım istiyorum. Yoksa "yerli aşı" adı altında bir şeyi yaz sonunda bizlere kakalayacaklar. Durum oraya gidiyor.

Medipol hastanelerinde corona testi ne kadardı ya? 😂 350TL'i silah zoruyla 250TL'e indirdiklerini hatırlıyorum. Özel hastanesi olanın Sağlık Bakanı, otelleri olanın Turizm Bakanı olduğu ülkede vaka sayısının düşmesini beklemek boş bir uğraştır. Antalya'da ki fırsatçılar sırf para kaybetmeyelim diye indirim yapıyorlar. Saf halkımızda indirim varmış diyerek korona falan dinlemeden tatil beldelerine hücum ediyor. Tebrikler Koca!

Yeni konular

Geri
Yukarı