Sağlık konusunda internete mi güvenirsiniz yoksa doktora mı?

564300

Decipat
İki gün önce kulağım ağrıdı ve kanadı internetten araştırdım kulak zarı delinmesi yazıyordu dün doktora gittim doktor kulak enfekte olmuş dedi (damla ve antibiyotik yazdı) kulak zarı zarar görmüş mü dedim hayır dedi.
Ama internetten kendime teşhis koymaya devam ediyorum.

Hastalıklı bir davranıştır. Yapmayın şöyle şeyler. Hem kendinize zarar hem de hastanede göründüğünüz doktorun motivasyonunu düşürürsünüz. Kulak zarı hasarını elinizde hiçbir veri ve bilgi olmadan tanısını koyabiliyorsanız zaten KBB'deki doktorun yerine siz oturun.

Zaten kulak enfeksiyon kapmış demiş ve antibiyotik vermiş. Daha neden şüpheleniyorsunuz anlamadım.

Hastalıklı bir davranıştır. Yapmayın şöyle şeyler. Hem kendinize zarar hem de hastanede göründüğünüz doktorun motivasyonunu düşürürsünüz. Kulak zarı hasarını elinizde hiçbir veri ve bilgi olmadan tanısını koyabiliyorsanız zaten Kbb'deki doktorun yerine siz oturun.

Zaten kulak enfeksiyon kapmış demiş ve antibiyotik vermiş. Daha neden şüpheleniyorsunuz anlamadım.

Hatta yeni teşhis koydum tümör var bende.🤣

Bence pek internete güvenme çünkü çok fazla saçma şeyler yazıyor doktor en güvenilir.
Oradaki yazıları yazan da doktor ama görmeden ne kadar doğru sonuca varabilir ki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı