Sağlık problemleri ve üniversite sınavına çalışamamak

MusaBay255

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Eylül ayından bu yana lenfoma yuzunden hastane ve kemoterapi tedavisinin yan etkileri vesaire derken biraz sancılı gunler geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum. Tedavi ortalama nisan ayında bitecek fakat bu zaman tam YKS'ye hazırlanma maratonuna denk geldiği için bana çok zararı oldu. Ilacın yan etkılerınden dolayı 1 hafta sersem ve rahatsız ıken 2. hafta ancak toparlabılıyorum. Haliyle cok buyuk zaman kaybına ve konu eksıklıgıne maruz kaldım. TYT'de kayda deger bır ılerleme dahı kaydedemedım. 6 ay sonrakı YKS'ye ancak TYT'ye hazırlanmıs bır sekılde gırebılırım ancak onu da nasıl yapacagımı tam bılmıyorum. Bu konuda tecrubesı ve deneyımı olan arkadaşlar bana ne tur bır yol ızlemem gerektıgını anlatırsa sevınırım. Ayrıca liseyi açıktan bitirdigim için temelim zayıf bu yuzden altyapım yok. Amacım ılk başta konuyu öğrenmekle başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@MusaBay255, TYT'den 60 net zaten ortalama iyi bir net. Yerleştirme puanıyla beraber puanın 300 civarı olur zaten. Sınavdan sınava değişkenlik de gösterebilir, orasını tam bilemem. 60 yapabildiğine emin misin?

Evet ama demek istediğim benim netlerimi artırmak için nasıl bir yol ızlemem gerektıgı ve iyice nasıl kendimi bu konuda pekiştirebileceğim.

@MusaBay255, anlıyorum. Matematik'te 10 net civarı yaptığını varsayıyorum. Matematiğin İlacı isimli bir kitap var, onu alarak yeni nesil sorular için temel atabilir, temelini geliştirebilirsin.

Türkçe olarak da Bilgi Sarmal yayınevini öneririm, oradan günlük paragraf çöz ve dil bilgisini de ihmal etme tabii ki.

Probleme de en kısa süre içerisinde başlaman iyi olur. Okyanus'un problem kitabı vardı, fena bir kitap değil. Probleme de o kitapla başlarsın.

Geri
Yukarı