Sağlık raporu çıkartmak için kan vermek zorunlu mu?

Kan grubunuz sistemde belli değilse mecbur kan vermeniz gerekecek.

Normalde sağlık raporu için aile hekiminden çıkaracaktım maalesef cikarilamiyormus sevk edecekmiş yani başka hastaneden çıkarıcam yarın sadece kan grubumu öğrenmek için gideceğim, 1-2gun sonra sağlık raporu çıkaracağım yine kan vermem lazimmi(o zamana kadar kan grubum belli olur)

Testlerinizi yaptırdığınız yerde yaptırabilrisniz ikisi beraber. Kan tahlili isteyen doktora kan grubumu da ekleyin diye belirtin hallolur. Eğer sağlık raporunu çıkartacağınız yerde bakılmıyorsa ki bakılıyordur, farklı yerde tekrar baktıracaksanzı evet tekrar kan vermeniz gerekir.

Testlerinizi yaptırdığınız yerde yaptırabilrisniz ikisi beraber. Kan tahlili isteyen doktora kan grubumu da ekleyin diye belirtin hallolur. Eğer sağlık raporunu çıkartacağınız yerde bakılmıyorsa ki bakılıyordur, farklı yerde tekrar baktıracaksanzı evet tekrar kan vermeniz gerekir.

Saglik ocağına gittigimde dediler kan grubunu öğrenebilirsin ama sağlık raporu çıkaramazsın dediler, başka hastaneden çıkartabilirsin dedi kan grubu öğrendikten sonra başka hastaneden sağlık raporu çıkarsam yine kan verir miyim yani
1. sağlık ocağından kan grubumu öğrendikten sonra.
2.hastaneden sağlık raporu çıkarırken verecek miyim?

Eğer sağlık kurulu için hastaneye gitmeniz gerekiyor deniyorsa sağlık kuruluna girdiğinizde sizden dahiliyeye gitmeniz de istenir. Oradaki doktora kan tahlili istediği sırada kan grubuzunu da öğrenmek istediğinizi belirtirseniz, farklı hastane veya sağlık ocaklarında dolşamanıza gerek kalmaz. Sağlık kurulu için gerekli olan tahlil ve sonuçlar yapılırken arasına sıkıştırabilirler demek istiyorum.

Eğer sağlık kurulu için hastaneye gitmeniz gerekiyor deniyorsa sağlık kuruluna girdiğinizde sizden dahiliyeye gitmeniz de istenir. Oradaki doktora kan tahlili istediği sırada kan grubuzunu da öğrenmek istediğinizi belirtirseniz, farklı hastane veya sağlık ocaklarında dolşamanıza gerek kalmaz. Sağlık kurulu için gerekli olan tahlil ve sonuçlar yapılırken arasına sıkıştırabilirler demek istiyorum.
Parmaktan kan vericem sonra kan grubumu ogrenicem ardindan saglik raporu cikaricam yine kan vermem lazimmi cunku kan grubumu biliyor olucam

Yukarıda açıkça yazdım. Gideceksin sağlık raporu çıkartmaya doktora kan grubumu da öğrenecem diyeceksin bu kadar.
Tekrar kan vermeye gerek yok. Parmaktan da almıyacaklar koldan alınacak.
Hayır dün verdim parmaktan kan grubumu ogrendim, saglik raporumu da çıkardım. İlla koldan vermeme gerek yokmuş hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kan tahlili için parmaktan alamazlar. Kan grubu için tekrar delmesinler diye koldan alınacak diyorum. Nasıl olsa yaptırmışssınız.
Konuyu okuyup benzer durumu olanlar yukarıda olduğu gibi yapmasınlar bir yerden yapabilirsiniz hepsini.

Geri
Yukarı