Sağlıklı bedene bilinç aktarımı

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Burada bahsettiğim konu bilinci kopyalamak değil, sağlıklı bir bedene geçiş. Hayal kuruyorum... Gelecekte bilinç aktarımı yoluyla sağlıklı bir bedene geçiş yapabilseydiniz sizce neler farklı olurdu, anlatınız. İlk ben anlatayım. Reenkarnasyonla dünyaya yeniden gelmiş gibi olurdum, her şeyi hatırlardım. (bilinç aktarılabiliyorsa, hafıza da aktarılabilirdi çünkü) Tüm genetik hastalıklarımdan, tüm bedensel hastalıklarımdan ve varsa psikiyatrik hastalıklarımdan kurtulmuş olurdum. Neticede 100 level birden atlamış gibi olurdum. Tabii ben yine ben olurdum ama daha gelişmişi. Belki sevdiğim hobiler, oyunlar, kitaplar, filmler vs değişebilirdi ama bu karakterim değiştiği için değil, daha gelişmiş biri olduğum için olmuş olurdu. (Karakterime de upgrade gelmiş olurdu tabii o ayrı.)

Son düzenleme:
Zaten şu anda bildiğim kadarıyla beyin sinyallerini, elektronik kodlara dönüştürebiliyoruz ve bilgisayara aktarabiliyoruz. Bir makalede okuduğum kadarıyla; bilgisayara kaydedilen bu kodlar, insan bedenine aktarılabiliyormuş. Mesela elinizi hareket ettirdiğiniz zaman o anki kodlar beyne iletiliyor, bilgisayar bu kodları tespit edip kendine uygun olan "01"lere dönüştürüp depoluyormuş. Daha sonradan başka bilince aktarılan bu kodlar tekrardan beyin sinyallerine dönüştürülüyor ve denek olan 2. Bedenin kolu istemsiz hareket ediyor. Falan filan, bunu yapan bilim yakında hafızayı aktarmayı da bulur elbet.

Belki bulmuştur, bizim haberimiz yoktur. Bilirsiniz, yeni teknolojilerin halka açıklanması uzun sürer.

Aynı şekil, sizin gibi benim hobilerim falanda değişirdi. Ne bileyim, spora uygun olan bir vücuda geçiş yapsam spora daha yatkın olurdum mesela.

Dâhâ erken, öyle bir genetik mühendislik olsa bile fakirlere sunulmaz.

Hele hele bilinç aktarımından bahsediyorsak vücudun genetik mühendislik ile alıcı yararına geliştirebileceğinden ve değiştirebileceğinden de bahsederiz, uzay keşfinde ve kolonileşmesinde de önemli bir adım olur.

Öyle veya böyle biz görmesekte olacak şeyler bunlar.

Geri
Yukarı