Sağlıklı Kahvaltı Nasıl Olmalı?

Gigabyte GT 1030

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Sabahları dolapta ne varsa tost ekmeğinin arasına basıyorum. Genelde Fast food besleniyorum. Sağlıksız beslendiğimi düşündüğüm için sizden kahvaltı önerisi bekliyorum. Salata tarzı kolay tarifler önerirseniz sevinirim.

Ben genelde kalkar kalkmaz iki yumurtayı en kısık ateşte tavaya bırakıyorum. Yumurtalar pişerken giyinip hazırlanıyorum. Hem yumurtaların pişme süresinde hazırlanmaya çalışmak ufak bir challenge gibi oluyor uyuşukluğumu alıyor :)) Sonra da bir bardak su ve birkaç dilim ekmekle birlikte yiyip işe gidiyorum. Hem protein almış oluyorum hem de öğle yemeğine kadar zorlanmadan tok kalmış oluyorum yumurta sayesinde. Bazen evde varsa kaşar peyniri de eritiyorum yumurtaların içine mis gibi oluyor. Tavsiye :)

3-4 kaşık yulaf ezmesi üzerine biraz sıcak su dök. Biraz da tarçın serp.
Bunun yanında 1 adet haşlanmış yumurta ye. 1-2 dilim ekmek ile beraber zeytin, peynir takviyesi yapabilirsin. BİM'de 5 liraya yarım kiloluk lor peyniri var. Tam bir F/P ürünü :D Onu da çakarsan tamamdır.

Kahvaltı yapmak sağlıklı değildir daha doğrusu bunu sabah yapmak sağlıklı değildir.
Sabah uyandığınızda aç olsanız da kortizol seviyeleri yüksek olur ve bu da kan glukoz oranını yükseltir.
Doğrusu uyandıktan sonra bir kaç saat beklemek glucose oranı düşünce yemek yemelisiniz ve iyice doyduğunuzdan emin olur.

Not :günde en fazla iki kere yemek yemeye çalışın

Geri
Yukarı