Saha dolabı önerisi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Bu saha dolabından mı hizmet alıyorum bilmiyorum fakat başka yerde yok. Olan yerde ise bana 700-800 metre bir mesafe var. TT'den saha ekipleri geldiğinde ise altyapımın 57 Mbps kaldırdığını söylediler. Ölçüm ile kendimde gördüm upload hızında ise 52 Mbps kaldırdığını gördük. Site sorgulamalarda saha dolabına mesafem 501 metre çıkıyor. Hız olarak ise 39 Mbps çıkıyor. TT'yi aradığım zaman ise en fazla 39 Mbps deyip duruyolar ki bu veriler yanlış zaten. Normalde bu saha dolabında 400 metre mesafede ne kadar hız almam gerekli? Ve saha dolabı 17A vectoring destekler mi?

IMG_1716.JPG

IMG_1717.JPG

Bu dolapların ikisi aynı yerde ve bu saha kutuları fttc destekler mi?

Hocam kabin VDSL2 destekli. Fiber internet altyapısı binadan bu kabinlere çekilir. Fiber kablo DSLAM'e bağlanır ana santralle iletişimi sağlanır. Bu kabinin olduğu yerde fiber internet hizmeti alabilirsiniz. Gelelim konuya, 800 metre ilerdeki kabinle bağlantınız olduğunu hiç sanmıyorum bizim eski evde 550 metreden 32 Mbit alıyordum 800 metreden doğru dürüst hizmet alamazsınız. Telekom mahallenizde altyapı yenilemesi yapmadıysa aldığınız hız normal.

images (1).jpeg

Hocam kabin VDSL2 destekli. Fiber internet altyapısı binadan bu kabinlere çekilir. Fiber kablo Dslam'e bağlanır ana santralle iletişimi sağlanır. Bu kabinin olduğu yerde fiber internet hizmeti alabilirsiniz. Gelelim konuya, 800 metre ilerdeki kabinle bağlantınız olduğunu hiç sanmıyorum bizim eski evde 550 metreden 32 Mbit alıyordum 800 metreden doğru dürüst hizmet alamazsınız. Telekom mahallenizde altyapı yenilemesi yapmadıysa aldığınız hız normal.

Eki Görüntüle 677488

Bu kabinden başka bir yerde VDSL2 kabini yok etrafımda. Fiber hizmeti almak istiyorum. Gösterdiğin resimde 500 metreye 70 Mbps gösteriyor. Ama ben 400 metrede 57 Mbps alıyorum.

Bu kabinden başka bir yerde VDSL2 kabini yok etrafımda. Fiber hizmeti almak istiyorum. Gösterdiğin resimde 500 metreye 70 Mbps gösteriyor. Ama ben 400 metrede 57 Mbps alıyorum.

Fiber internet için Telekom müdürlüğüne gidip bölge amiri ile oturup durumu izah etmeniz gerek. Veznede duran elemanlar size yardımcı olmazlar. Gösterdiğim grafik, mesafeye göre alınan en yüksek hızlardır. Yani bakır altyapınız yeni ise 70 Mbit'e kadar alırsınız. Size tavsiyem bulunduğunuz sitede ne kadar daire varsa hepsinin istediğine dair dilekçe ile gitmeniz.

Fiber internet için Telekom müdürlüğüne gidip bölge amiri ile oturup durumu izah etmeniz gerek. Veznede duran elemanlar size yardımcı olmazlar. Gösterdiğim grafik, mesafeye göre alınan en yüksek hızlardır. Yani bakır altyapınız yeni ise 70 Mbit'e kadar alırsınız. Size tavsiyem bulunduğunuz sitede ne kadar daire varsa hepsinin istediğine dair dilekçe ile gitmeniz.

80-90 Mbps desteklemesi gerek normalde. Altyapım tam olarak 11 yıllık :D. Eve gelen kabloda dahil. Sitede 37 tane villa var. Fiber gelceğini duysalar zaten ertesi gün imza atarlar. Yönetici sıkıntı değil benim için.

80-90 Mbps desteklemesi gerek normalde. Altyapım tam olarak 11 yıllık :D. Eve gelen kabloda dahil. Sitede 37 tane villa var. Fiber gelceğini duysalar zaten ertesi gün imza atarlar. Yönetici sıkıntı değil benim için.

Hocam donanım haber forumda altyapı talep dilekçe örnekleri mevcut. İsterseniz link atabilirim. Fotokopi ile çoğaltıp site sakinlerine dağıtın. En az 10 adet alsanız yeterli. Gidin verin işleme koysunlar. Biraz da abonelerin bu işin peşinden koşturmaları gerekiyor. Şahsen ben en az 100 liralık yakıt yakmışımdır Telekom müdürlüğüne. Sonuç mutlu son.

Hocam donanım haber forumda altyapı talep dilekçe örnekleri mevcut. İsterseniz link atabilirim. Fotokopi ile çoğaltıp site sakinlerine dağıtın. En az 10 adet alsanız yeterli. Gidin verin işleme koysunlar. Biraz da abonelerin bu işin peşinden koşturmaları gerekiyor. Şahsen ben en az 100 liralık yakıt yakmışımdır Telekom müdürlüğüne. Sonuç mutlu son.

Peki direkt bir tane dilekçe çıkartsak. Altına imza atsalar olmuyor mu?

XXX TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ (BAĞLI OLDUĞUNUZ) ERİŞİM PLANLAMA BİRİMİNE;
X X ADRESİNDE İKAMET ETMEKTEYİZ. AŞAĞIDA ABONE NUMARALARI EKLENMİŞ OLAN DAİRE SAKİNLERİ OLARAK BİNAMIZA KADAR FİBER UYGULAMASI TALEP ETMEKTEYİZ. KONUYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME TALEP EDERİZ. X KİŞİYİ VEKİL TAYİN EDERİZ, ALTYAPI TEMİN SÜRECİNİ TAKİP EDEBİLİR.
MUHATAPLAR İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA
VEKİL TAYİN EDERİZ İSİM SOYİSİM İRTİBAT BİLGİSİ İMZA

Kaynak: Donanımhaber arkadaşım XpressMusic34'ün konusundan.

XXX Telekom müdürlüğü (bağlı olduğunuz) erişim planlama birimine;
X X adresinde ikamet etmekteyiz. Aşağıda abone numaraları eklenmiş olan daire sakinleri olarak binamıza kadar fiber uygulaması talep etmekteyiz. Konuyla ilgili bilgilendirme talep ederiz. X kişiyi vekil tayin ederiz, altyapı temin sürecini takip edebilir.
Muhataplar isim soyisim irtibat bilgisi imza.
Vekil tayin ederiz isim soyisim irtibat bilgisi imza.

Kaynak: Donanımhaber arkadaşım xpressmusic34'ün konusundan.

Sitedeki yaşayanlar altına imza atsa olur mu?

Geri
Yukarı