Saha dolabından kendimiz kablo çekebilir miyiz?

Votakeee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bizim altyapı var ama port yerleri biraz uzak, altyapı yok diye geçiştiriyorlar. Bir elektrikçiye kablo çektirebilir miyim, maliyetli olur mu ADSL altyapı var müstakil ev.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bizim altyapı var ama port yerleri biraz uzak, altyapı yok diye geçiştiriyorlar. Bir elektrikçiye kablo çektirebilir miyim, maliyetli olur mu ADSL altyapı var müstakil ev.

Yapamazsınız.
O dolaba sadece TT'nin dokunma yetkisi var.
Ayrıca altyapı yok olayı kabloyu saha dolabında takacak port yok demek.

Altyapı var yan bina kullanıyor.
Türk Telekom'a yetkili mercilerden altyapı talebi bildiriminde bulunabilirsiniz ancak. Kutuya herhangi bir şekilde müdahale etmeniz yasak.

Kaldı ki ettiyseniz bile zaten her kullanıcı için belli bir port bulunması gerekiyor.

Bir dilekçe hazırlayın. Apartmanınızda hizmet almak isteyen başka kullanıcılar da varsa alt alta isimlerini daire numaralarını yazacak şekilde dilekçe kağıdını imzalatın. Dilekçenin muhatabı olarak iletişim bilgilerinizi kağıdın sağ alt kısmına iliştirin. Genel müdürlüğe uğrayın. Dilekçenizi altyapı destek birimine verin ve dilekçe takip numarası isteyin.

Takip numarası çok önemli. Atıyorum Genel müdürlük ile iletişim kuramadınız. Dilekçe bıraktınız. Diğer türlü dilekçeyi bırakıp takip kodu almış bile olsanız aynı dilekçe ile ;

BTK, AÇIKKAPI, CİMER ve @TTDestek twitter destek kısmından ayrıca özel müşteri yönetimi birimi kısmında TT'ye ait mail adreslerinden iletişime geçerseniz bölgenize uygun altyapı çalışması planlanır. Olumlu ya da olumsuz biçimde değerlendirmeye alınır.

Şansınızı en doğru böyle deneyebilirsiniz. Ben 4 yıl boyunca sadece destek kaydı oluşturarak altyapı talebinde bulunuyordum. ADSL'den başka bir hizmet sunulamıyordu. Bunun üstüne bahsettiğim şekilde sürekli TT'ye talep oluşturdum ıslak imzalı dilekçeyle. Haziran ayında dilekçeyi teslim ettim. Ekim ayında aramam üzerine bölgemin altyapı dönüşüm dahiline alındığı söylendi ve kablolar çekildi. Aralık - Ocak ayında kutular da yerleştirildi FTTH hizmet için. Şu an artık sorun neyse 1 aydır sinyal verilmesini bekliyorum FTTH kullanabilmek için. Yani işin %85'i bitti.

Geri
Yukarı