Sahibinden alıcı iadeyi kabul etmiyor

TedeX

Hectopat
Sahibinden param güvende ile 1 hafta önce mining sistemi için anakart + RAM + işlemci seti aldım birinden. Set geldi fakat çalışmıyordu, işlemci fanı dönüyor her şeyin ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyordu. Donanım konusunda daha bilgili ve elinde ek parça bulunan bir arkadaşıma gittim, raminden BIOS piline kadar her şeyini değiştirdi fakat sorun çözülmedi. Sorunu da bulamadık ve ben de aynı aldığım şekilde kutulayıp satın aldığım kişiye yazıp iade ettim. Gittim 2 katı para vererek başka birinden elden aldım hatta farklı bir seti.
İade kargo alıcıya ulaştı, sahibinden iade onayı için 2 gün süre vermiş fakat süre geçmesine rağmen iadeyi onaylamadı. Süre geçince iade otomatik onaylanmıyorsa bu sürenin amacı ne onu da anlamadım. Bu durumda ben ne yapmalıyım? Para çok büyük bir para değil sıkıntı yok ama Sahibinden'in olayını çözemedim madem sürenin amacı yok süre neden var? Alıcı onaylamadan iade olmuyorsa sahibinden neden var?
Daha önce böyle bir şey başına gelen varsa ne yapmalıyım bilen var mı acaba?

Durumu sahibinden sitesine raporladınız mı?

Sahibinden "GeT", letgo "yeni kargo sistemi" vb. 2.el satış pazarlarını neden iadeli şekilde kullanırsınız ki ? Satıcı bende çalışıyordu o bozmuş dese ne yapacaksınız ? Abicim akıl mı yok bu tarz şeylerle alışveriş yapıyorsunuz. 0 ürün satan yerler değil ki iade kabul etmek zorudna olsun..

Satıcı iadeye ikna oldu sonunda iade işlemini onayladı fakat sahibinden sitesine %100 güvenip işlem yapmayın bence. Binlerce liralık alışverişim de olmuştu onlarda neyse ki sorun çıkmadı, onlarda çıksa ve iadeyi onaylamasalar o zaman ne olacaktı gerçekten merak ediyorum. Şikayetvar sitesinde de bu başlıkta çok şikayet var.

Satıcıyla konuşuyorum şu an tekrardan onaylayacağım diyor biraz daha bekleyeceğim onaylamazsa yazacağım sahibindene ama dediğim gibi süre olayı çok saçma gerçekten.

Bence hiç beklemeden sahibindene yazın adam protokolleri bilip onaylamazsa sizde çok geç kalırsanız paranız güme gidebilir.

Sahibinden "get", Letgo "yeni kargo sistemi" vb. 2.el satış pazarlarını neden iadeli şekilde kullanırsınız ki? Satıcı bende çalışıyordu o bozmuş dese ne yapacaksınız? Abicim akıl mı yok bu tarz şeylerle alışveriş yapıyorsunuz. 0 ürün satan yerler değil ki iade kabul etmek zorudna olsun.

Set piyasaya göre ucuz fiyattaydı o yüzden almıştım ama bozuk çıkınca iade seçeneği var diye iade ettim. İadenin sadece satıcı onayıyla gerçekleştiğini bilmiyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı