Sahibinden GET alışverişte satıcı iadeyi kabul etmiyor

Kendomen

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba. Sahibinden'den GET ile geçen hafta telefon almıştım. Telefonda Ghost screen problemi vardı ve ben de telefonu iade ettim. Ama satıcı telefonun hasarlı olduğunu söylüyor ve iadeyi kabul etmiyor. Satıcı da sahibinden ile konuştuğunu ve bu durumda savcılığa suç duyurusunda bulunması gerektiğini söylemiş. Şimdi ne yapmam gerekiyor?

Önerim elinizde deliller varsa hukuki yollara başvurun. Delilden kastım kargo gelirken açılışını kargocunun yanında yapmak veya video çekmek vb. Eğer öyle bir şey yoksa iade bana biraz zor gibi geliyor

GeT sistemi daima alıcıyı koruyan bir sistem diye biliyordum. Bence satıcı Sahibinden ile konuşmamıştır.
Ben sahibinden ile konuştum ve hem alıcının hem de satıcının suç duyurunda bulunma hakkı olduğunu söyledi.
Önerim elinizde deliller varsa hukuki yollara başvurun. Delilden kastım kargo gelirken açılışını kargocunun yanında yapmak veya video çekmek vb. Eğer öyle bir şey yoksa iade bana biraz zor gibi geliyor
Maalesef elimde adam akıllı deliller yok.

GeT de olsa normal de olsa Sahibinden bir şey alırken çok dikkat etmek gerek. Satıcı çözmüyorsa işi Sahibinden ile görüşün nasıl bir adli yol izlemeniz gerektiğini size açıklasınlar. Umarım çözülür sorununuz.

Merhaba. Sahibinden'den GET ile geçen hafta telefon almıştım. Telefonda Ghost screen problemi vardı ve ben de telefonu iade ettim. Ama satıcı telefonun hasarlı olduğunu söylüyor ve iadeyi kabul etmiyor. Satıcı da sahibinden ile konuştuğunu ve bu durumda savcılığa suç duyurusunda bulunması gerektiğini söylemiş. Şimdi ne yapmam gerekiyor?
Ne yaptın hocam sonuçlandı mı? Sorunun çözüldü mü?

Geri
Yukarı