Sahibinden alışveriş nasıl olur?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Sahibinden uygulaması üzerinden bir ürün alacağım ama ilk defa alacağım için birkaç soruyu merak ediyorum.

Ödeme nasıl olacak?

Ödemeyi ininal ile yapabilir miyim? Sadece ıninal'im var çünkü ininal uygulamasında bankaya transfer var ama oradan gönderebilir miyim?

Parayı ne zaman göndereceğim? Yani kişi kargoya verince falan mı vereceğim yoksa kargodan önce mi? Dolandırılma falan bir durum olmasını istemiyorum.

Param Güvende ile alınca komisyon koyuyor. Ondan Param Güvende ile almayı düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Satış yüz yüze olmadıktan sonra iş tamamen karşılıklı güvene kalıyor bu tarz platformlarda.

Alıcı isen, önce parayı gönderirsen satıcı kargoya verecek mi, verdiği ürün düzgün olup olmayacak mı kaygısı var.

Satıcı isen de önce kargoya versen ücret gönderilecek mi kaygısı var, dolayısıyla çoğu önce ücreti istiyor, bu da alan kişide şüphe oluşturuyor. Kısır döngü başlıyor kısacası.

Dolayısıyla uzaktan ne kadar güvenebilecekseniz o kadar güvenip alışverişi yapacaksınız. GET vs. sistemi de aman aman korumuyor iki tarafı da. Komisyon olayı vs. de var tabii ki, o da ayrı bir mevzu.

Satış yüz yüze olmadıktan sonra iş tamamen karşılıklı güvene kalıyor bu tarz platformlarda.

Alıcı isen, önce parayı gönderirsen satıcı kargoya verecek mi, verdiği ürün düzgün olup olmayacak mı kaygısı var.

Satıcı isen de önce kargoya versen ücret gönderilecek mi kaygısı var, dolayısıyla çoğu önce ücreti istiyor, bu da alan kişide şüphe oluşturuyor. Kısır döngü başlıyor kısacası.

Dolayısıyla uzaktan ne kadar güvenebilecekseniz o kadar güvenip alışverişi yapacaksınız. Get vs. sistemi de aman aman korumuyor iki tarafı da. Komisyon olayı vs. de var tabii ki, o da ayrı bir mevzu.

Hocam 200 ya da 150 TL saat geç olduğu için arkadaşla fazla konuşmak istemedim yarın konuşacağım 150 TL için sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

İşin basiti profil yorumlarına bak. Eğer fazlaysa olumsuz yorum almamak için kargolayacaktır. Ayrıca açıklamaya ne için yolladığını yaz.
Yolladığın profile baktım o profile EFT yapılmamalı. Hiç satış yapmamış bile o hesaptan. Tamamiyle insafına kalırsınız yollarsanız.

Geri
Yukarı