Sahibinden.com param güvende güvenilir mi?

En önemli konu IMEI konusu ve telefonun pasaport ile açılıp açılmadığı.Pasaport ile yurtdışından alınıp açıldıysa,hangi pasaporta kayıtlıysa yalnızca pasaportta ismi yazan kişi kullanabilir.(31 Mayıs 2019 tarihinden itibaren)
Bu telefonlar yurt dışından kaçak getiriliyor aldıktan sonra bir ton IMEI işleriyle falan uğraşcan mobil ağda sorunlar olacak bunları bilerek al ve bence güvenilir değil.
Ben bu konuları pek bilmiyorum. Almadan önce nasıl anlayacağım ve eğer öyle bir şey söz konusuysa nereden bakacağım? Dediğiniz gibi olursa iade edebiliyor muyum?

Ben bu konuları pek bilmiyorum. Almadan önce nasıl anlayacağım ve eğer öyle bir şey söz konusuysa nereden bakacağım? Dediğiniz gibi olursa iade edebiliyor muyum?
Telefon Türkiye’den alınmış ise faturasını isteyin,yurtdışından alınmış ise 31 Mayıs 2019 tarihinden önce ödenmiş Yurtdışı telefon getirme ücretinin dekontunu isteyin.

Bu dediklerinizin hepsini almadan önce soracağım değil mi?
Kesinlikle,almadan önce muhakkak dediklerimi yapın,olabilecek bir olumsuzlukta karşı taraf parayı aldıktan sonra yardımcı olmayabilir,bir de eğer iPhone alacaksanız bazı modeller FaceTime çalışmayabilir,bunu da kontrol etmenizi öneririm.Unutmayın ki eğer 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra yurtdışında alınmışsa sizin sim kartınızla telefon çalışmaz kilitlenir.Ayrıca IMEI kopyalama olmadığını teyit etmek için de IMEI kodunu muhakkak GSM operatörleri vasıtasıyla veya E-Devlet üzerinden kontrol edin.

Kesinlikle,almadan önce muhakkak dediklerimi yapın,olabilecek bir olumsuzlukta karşı taraf parayı aldıktan sonra yardımcı olmayabilir,bir de eğer iPhone alacaksanız bazı modeller FaceTime çalışmayabilir,bunu da kontrol etmenizi öneririm.Unutmayın ki eğer 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra yurtdışında alınmışsa sizin sim kartınızla telefon çalışmaz kilitlenir.Ayrıca IMEI kopyalama olmadığını teyit etmek için de IMEI kodunu muhakkak GSM operatörleri vasıtasıyla veya E-Devlet üzerinden kontrol edin.
IMEI kontrolünü teslim aldıktan sonra yapacağım, değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı