Sahibinden.com'da alıcı satış sonrası ürünün bozuk olduğunu söylüyor

mikeehrmantraut

Kilopat
Arkadaşlar sahibinden.com'da eski anakartımı satışa çıkardım. Anakartta hiçbir problem yoktu, kutu içeriği bile tam(arka panel, kitapçıklar vs.). Ürün bugün alıcının eline ulaştı ve bana bozuk olduğunu, iade etmek istediğini söylüyor. Ben ürünü çalışır vaziyette yolladığımdan eminim. Bu kişinin beni şikayet etse bir sonuç elde etme hakkı var mıdır? Ticaret GeT'siz gerçekleşti. Önce havaleyi yaptı, sonrasında da kargoladım anakartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü iade isteyin, kontrol edin. Kontrol öncesinde para iadesi yapmayın.
Kimseyi suçlayamayız fakat dolandırıcı olma ihtimali var, kargoda hasar görmüş olma ihtimali var.

Seni şikayet edemez çünkü arada bir satış sözleşmesi ve garanti yok. Ayrıca belirtilen ürünü göndermişsin. Kargoda düşmüş olabilir, kendisi bir hata yapıyor olabilir, daha uygun daha başka bir ürün bulmuş olabilir. Ben genelde anakart vb ürünleri satışı yaparken karşı tarafı uyarıyorum. Kargodaki sorundan ben mesul değilim diye. Varsa arkadaşın gelsin görsün derim genelde.

GET olmadan yapıldıysa sana herhangi bir yaptırım olmaz. Ancak geçenlerde biri ürün almış böyle, sonra ürünün aynısının bozuk olanı ile değiştirmiş felan. Çok ahlaksız insan dolu güvenilmiyor.

Elinde umarım çalışan görüntülerinin fotoğrafı vardır.

Anakartlar dayanıklıdır, sadece bir poşet ile kargolanmış bir anakartın hâlâ sorunsuz çalıştığını hatırlıyorum.

Elinde umarım çalışan görüntülerinin fotoğrafı vardır.

Anakartlar dayanıklıdır, sadece bir poşet ile kargolanmış bir anakartın hâlâ sorunsuz çalıştığını hatırlıyorum.

Hocam alıcı problemi şu şekilde belirtti. Anakarta işletim sistemi kuramıyormuş bunun üzerine bilgisayarcıya götürmüş. BIOS pili olmadan işletim sistemi kurulur mu? Çünkü BIOS pili bittiği için onu çıkartmıştım gönderirken.

Arkadaşlar sahibinden.com'da eski anakartımı satışa çıkardım. Anakartta hiçbir problem yoktu, kutu içeriği bile tam(arka panel, kitapçıklar vs.). Ürün bugün alıcının eline ulaştı ve bana bozuk olduğunu, iade etmek istediğini söylüyor. Ben ürünü çalışır vaziyette yolladığımdan eminim. Bu kişinin beni şikayet etse bir sonuç elde etme hakkı var mıdır? Ticaret GeT'siz gerçekleşti. Önce havaleyi yaptı, sonrasında da kargoladım anakartı.
Hiçbişey yapamaz
Hiçbişey yapamaz
Sen ne istersen o olur

Geri
Yukarı