Çözüldü Sahibinden.com'daki satıcıya ulaşamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

riphrid

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Dostlar selam, umarım iyisinizdir. Kısaca özet geçeceğim, almam gereken bir ürün var ve Sahibinden.com üzerinde bir satıcının tam istediğim ürünü, çok makul bir fiyata ilana koyduğunu gördüm. Bütçem vs. her şey şu an olması gerektiği gibi ama satıcıya ulaşamıyorum. Ürün ilana Param Güvende hizmeti ile koyulmamış, ilan ekranında satıcının telefon numarası yok, sadece site üzerinden satıcıya mesaj atabiliyorum fakat 3 gündür ne kadar mesaj attıysam kullanıcı mesajlarıma geri dönmedi. Ürünün satılmış olma ihtimalini vs. sorulması gereken her şeyi sordum fakat satıcı mesajlarımı sanırım görmüyor bile. Tam anlamıyla elim kolum bağlı bir şekilde bekliyorum. Uzun zamandır fırsat kovaladığım ve cidden bu sefer almam gereken, bana ciddi anlamda lazım olan bir ürün.(kaçırırsam yazık olacak). Tavsiye ettiğiniz herhangi bir herhangi bir öneriniz varsa seve seve deneyeceğim. En son çare olarak kullanıcıyı "Param Güvende hizmeti ile satın almak istiyorum" seçeneği ile durumdan haberdar etmeyi deneyeceğim fakat Param Güvende hizmetine girişmek istemiyorum bütçemi aşmış olurum ayrıca makul olan fiyat gereksiz artmış olacak. Son çare olarak bunu denesem ve satıcı geri dönüş yapsa, bu özellik devreye girer mi?

Çözüm
Durum güncellemesi;
Sosyal'deki dostlarım haklı çıktınız, tavsiyeleriniz için teşekkürler. En azından bir deneyim oldu benim için. Satıcı bu sabah bana ulaştı, çok makul bir fiyatta olduğu için ürünün çok alıcısı olduğunu vs. söyledi, zaten bu tahmin edilebilir bir şeydi, sonrasında icra borcunun vs olduğunu, 1 saat içerisinde ben ona ücreti gönderirsem hemen kargoya vereceğini söyledi =D. Durumu için üzgün olduğumu söyleyip cihazın alıcısına hayırlar dileyip, selametle sohbetten ayrıldım. Uyarılarınız için tekrardan teşekkürler.
Dostlar selam, umarım iyisinizdir. Kısaca özet geçeceğim, almam gereken bir ürün var ve Sahibinden.com üzerinde bir satıcının tam istediğim ürünü, çok makul bir fiyata ilana koyduğunu gördüm. Bütçem vs. her şey şu an olması gerektiği gibi ama satıcıya ulaşamıyorum. Ürün ilana Param Güvende hizmeti ile koyulmamış, ilan ekranında satıcının telefon numarası yok, sadece site üzerinden satıcıya mesaj atabiliyorum fakat 3 gündür ne kadar mesaj attıysam kullanıcı mesajlarıma geri dönmedi. Ürünün satılmış olma ihtimalini vs. sorulması gereken her şeyi sordum fakat satıcı mesajlarımı sanırım görmüyor bile. Tam anlamıyla elim kolum bağlı bir şekilde bekliyorum. Uzun zamandır fırsat kovaladığım ve cidden bu sefer almam gereken, bana ciddi anlamda lazım olan bir ürün.(kaçırırsam yazık olacak). Tavsiye ettiğiniz herhangi bir herhangi bir öneriniz varsa seve seve deneyeceğim. En son çare olarak kullanıcıyı "Param Güvende hizmeti ile satın almak istiyorum" seçeneği ile durumdan haberdar etmeyi deneyeceğim fakat Param Güvende hizmetine girişmek istemiyorum bütçemi aşmış olurum ayrıca makul olan fiyat gereksiz artmış olacak. Son çare olarak bunu denesem ve satıcı geri dönüş yapsa, bu özellik devreye girer mi?

O ilandan umudu kesmelisin. Aradığın ürünü yazarsan buraya destek olabiliriz.

Bu durumda yapacağın en mantıklı hareket o ilan ile daha ilgilenmemek. İlla da alacağım diyorsan Param Güvende olayına kesinlikle gir bence. Bozuk bir şey yollarsa da iade edersin. Ama ben bu durumda o ilan ile ilgilenmezdim daha.

Tabii ürünün fiyatından ayrı tutarsak güvence bedeli olarak mantıklı bir tercih olabilirdi fakat aynı durumu art arda yaşamak beni yordu artık. Bu ilandan önce 3 4 tane daha satıcı ile aynı ürün için iletişime geç(e)medim.

O ilandan umudu kesmelisin. Aradığın ürünü yazarsan buraya destek olabiliriz.

iPhone 7 plus almayı düşünüyorum hocam, 32gb veya 128gb olan modeli olabilir fark etmez ama bütçem en fazla 3.5k olur bu ürün için.

Tabii ürünün fiyatından ayrı tutarsak güvence bedeli olarak mantıklı bir tercih olabilirdi fakat aynı durumu art arda yaşamak beni yordu artık. Bu ilandan önce 3 4 tane daha satıcı ile aynı ürün için iletişime geç(e)medim.

iPhone 7 plus almayı düşünüyorum hocam, 32gb veya 128gb olan modeli olabilir fark etmez ama bütçem en fazla 3.5k olur bu ürün için.
Hocam böyle durumlarda en kötü seneryoyu düşünerek hareket ederim ben. Adama bir şekilde ulaştınız ürünü havale ile aldınız diyelim, ürün bozuk çıktı. Zaten zar zor ulaşıyordunuz şimdi hiç ulaşamazsınız. Hani ben paramın hepsini kaybetmektense 700-800tl artık ne kadarsa onu kaybederim kafam rahat olur. Yinede siz bilirsiniz ne ürünü söylüyorsunuz ne başka bir şeyi, başka türlü yardımcı olunamaz daha.

Hocam böyle durumlarda en kötü seneryoyu düşünerek hareket ederim ben. Adama bir şekilde ulaştınız ürünü havale ile aldınız diyelim, ürün bozuk çıktı. Zaten zar zor ulaşıyordunuz şimdi hiç ulaşamazsınız. Hani ben paramın hepsini kaybetmektense 700-800tl artık ne kadarsa onu kaybederim kafam rahat olur. Yinede siz bilirsiniz ne ürünü söylüyorsunuz ne başka bir şeyi, başka türlü yardımcı olunamaz daha.
Anlıyorum hocam, dediğinizin daha mantıklı olduğunu söyledim zaten. Satıcıya ulaşmak burada öncelikli amacımdı eğer yan çizecek bir durum olacak olsa zaten kalkışmam o işe. Ürünü bir önceki alıntıda belirttim iPhone 7 Plus almayı düşünüyorum.

iPhone 7 Plus almayı düşünüyorum hocam, 32 GB veya 128 GB olan modeli olabilir fark etmez ama bütçem en fazla 3.5k olur bu ürün için.

7 Plus gibi çok eski bir cihaz almak pek mantıklı değil Apple'dan başka cihaz kullanamam kullanmak istemem diyorsanız pek bir şey diyemem. 7 Plus'ı bir proje amaçlı mı kullanacaksınız yoksa telefon ihtiyacınız var ve o yüzden mi istiyorsunuz?

7 Plus gibi çok eski bir cihaz almak pek mantıklı değil Apple'dan başka cihaz kullanamam kullanmak istemem diyorsanız pek bir şey diyemem. 7 Plus'ı bir proje amaçlı mı kullanacaksınız yoksa telefon ihtiyacınız var ve o yüzden mi istiyorsunuz?
Yıllardır Android kullanıyorum belki 10 sene olmuştur, bu süreçte sadece bir kere elime Apple bir cihaz geçti o da vaktini doldurmaya yaklaşmış bir iPhone 5'ti, geçenlerde Redmi Note 7 cihazım da vadesini doldurdu bende elimde yedek bulundurduğum Asus ZenFone 3 Max modeline geçtim fakat o kadar eski bir cihaz ki, bununla fazla idare edemem. Hem artık bir yerden de olsa Apple'a geçme isteği hem de muadili olan Androidlerin daha düşük performansı yüzünden, bütçeme de uyan bir model olduğu için iPhone 7 Plus düşünüyorum. Bu konuda bilgi birikiminiz varsa tabii ki tavsiyelerinize açığım hocam fakat dediğim gibi, Android düşünmüyorum. Son olarak eklemek istediğim, telefon ile fazla vakit geçiren birisi değilim, günlük işlerimde akıcı olsun bana yeter. Sosyal medyam bile yok 😃.

Yıllardır Android kullanıyorum belki 10 sene olmuştur, bu süreçte sadece bir kere elime Apple bir cihaz geçti o da vaktini doldurmaya yaklaşmış bir iPhone 5'ti, geçenlerde Redmi Note 7 cihazım da vadesini doldurdu bende elimde yedek bulundurduğum ASUS ZenFone 3 Max modeline geçtim fakat o kadar eski bir cihaz ki, bununla fazla idare edemem. Hem artık bir yerden de olsa Apple'a geçme isteği hem de muadili olan Android'lerin daha düşük performansı yüzünden, bütçeme de uyan bir model olduğu için iPhone 7 Plus düşünüyorum. Bu konuda bilgi birikiminiz varsa tabii ki tavsiyelerinize açığım hocam fakat dediğim gibi, Android düşünmüyorum. Son olarak eklemek istediğim, telefon ile fazla vakit geçiren birisi değilim, günlük işlerimde akıcı olsun bana yeter. Sosyal medyam bile yok 😃.

Anlıyorum. Kendim öğrencilik yıllarımda çok kez telefon al satı yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim; kullandığım telefonların hiçbiri sorunsuz değildi. Ne kadar kontrol edip test edip alsam da belli bir zaman sonra şebeke, hayalet ekran, kamera sorunları gibi birçok problemle karşılaştım. Bahsettiğiniz cihazın temizini bulmak zor. Tanıdıktan alınmadığı sürece bu sektör bana güven vermiyor.

Geri
Yukarı