Sahibinden.com'dan nasıl alışveriş yaparım?

• Konuyu başlatan g100
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B

g100

Kilopat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar sahibinden.com üzerinden bir direksiyon seti almaya karar verdim. Bunun ödemesini falan nasıl yapabilirim ? Kargo kapıda gelince öyle ödeme şansımız var mı ? Yoksa önce para sonra direksiyon mu?

Kredi kartı ile ödeme var, kapıda ödeme yok. Satıcı hangi kargoya verirse ürünü o kargo ile gelir, 1 hafta içinde mutlaka elinde olur.

Eğer kredi kartı için yaşın tutmuyorsa İNG Bank'ın çıkardığı ininal kartı Migros, Tansaş veya PTT şubesinden edinebilirsin.

Ben de senle aynı durumdayım. Bir sistem var, adını unuttum. Para bir merkeze aktarılıyor, aynı şekilde ürün. Kullanıcı onaylarsa para diğer arkadaşın hesaba yatırılıyor falan.
Yani güvenli ticaretin yöntemi var. Ancak nasıl yapıldığı hakkında bilgim yok.

Birileri detaylıca açıklarsa iyi olur.

Gittigidiyor'da da aynı sistem var. Siz ödemeyi yapıyorsunuz, ancak paranız hemen satıcıya gitmiyor. Bir havuzda paranız bekletiliyor, siz onayladıktan sonra paranız aktarılıyor.

Sahibinden.com'da da aynı mı bilmiyorum, ancak gittigidiyor.com'da böyleydi. Hatta satıcı bir kez onaylamam için dilenmişti benden. :D

GET ilanıysa üründe herhangi bir sorun olma ihtimaline karşı alıcı ürünü onaylayana kadar ödeme aktarılmaz. Alıcı 3 gün içinde onaylarsa ya da hiç bir şey yapmazsa (3 günden emin değilim daha fazla da olabilir) para aktarılır. Reddederse yine belli bir süre içinde ürünü geri yollamak zorundadır aksi takdirde yine ödeme onaylanır ve satış tamamen gerçekleşir.

Ama GET sistemi çok az ilanda bulunuyor ve benim istediğimde yok sizce ne yapabilirim garantisi yoksa almamalı mıyım ? Eğer var ise sorunlu çıkarsa gönderirim.

Bazı satıcılar kredi kartı ile satış yaparken bazıları da kapıda ödemeli olarak satış yapabiliyor ama ne şekilde alışveriş yaparsan yap satıcı profilini incele, yapılan yorumlara bak. Ben sürekli oradan alışveriş yaparım hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. Gerekirse satıcıyla iletişime geç ve ödeme şeklini sor.

Ama GET sistemi çok az ilanda bulunuyor ve benim istediğimde yok sizce ne yapabilirim garantisi yoksa almamalı mıyım ? Eğer var ise sorunlu çıkarsa gönderirim.

Satıcıdan sanalpazar ilanı açmasını isteyin. O site de güvenli alışveriş sistemine sahip ve bildiğim kadarıyla en düşük komisyon orada.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı