Sahibinden GeT ile ürün gönderme nasıl yapılır?

Ausv

Hectopat
Yer
istanbul/pendik
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
cpu: Ryzen 5 2600
gpu: Dual Rx 580 8gb
Meslek
Açık Lise
Bilgisayar kasası satacağım get üzerinden nasıl yapacağım? Yurtiçi Kargo'ya gidip ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

GeT sisteminin kalktığını hatırlıyorum , onun yerine Param Güvende sistemi var artık. Param Güvende seçeneğini işaretleyerek ilan oluşturun, birisi ürünü satın alırsa da kargo gönderim firmasını "Yurtiçi Kargo" olarak seçersiniz ve oradan çıkan kodla birlikte kasanızı Yurtiçi Kargo'ya götürüp kodu verdikten sonra ücretsiz bir şekilde gönderirsiniz, birisi ürünü satın alana kadar Yurtiçi Kargo ile bir işiniz yok. Ama unutmayın ki, belli bir ağırlıktan sonra Param Güvende sistemi ortadan kalkıyor, buradan okursanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

“Bana Özel/Param Güvende/Satış İşlemlerim” bölümünden satış işlemini onayladığınızda sistem tarafından ücretsiz kargo kodu oluşturmanız gerekecek. Ürününüzü seçtiğiniz kargo firmasına bağlı olarak herhangi bir PTT ya da Yurtiçi kargo şubesine giderek alıcıya kargolayabilirsiniz.
Kargo görevlisine sahibinden üzerinde satış olduğunu ve kargo kodunu iletmeniz yeterli olacak.

Get ile birşey satmak satıcı için riskli bişey, içine hıyar koyup geri yollayabilir bunu yollamış bana diye, veya sorunlu benzeri bir sistem yollar vs vs...

“Bana Özel/Param Güvende/Satış İşlemlerim” bölümünden satış işlemini onayladığınızda sistem tarafından ücretsiz kargo kodu oluşturmanız gerekecek. Ürününüzü seçtiğiniz kargo firmasına bağlı olarak herhangi bir PTT'ya da Yurtiçi Kargo şubesine giderek alıcıya kargolayabilirsiniz.
Kargo görevlisine sahibinden üzerinde satış olduğunu ve kargo kodunu iletmeniz yeterli olacak.

Kargo Kodu şu an Var Tek Yapmam Gereken Oraya Gidip Satışımın Olduğunu Söyleyip Kodu ve Kutuyu Verip Gerimi gideceğim başka işlem yok mu?

Evet. Kargo görevlisine sahibinden üzerinden anlaşmalı gönderim yapacağım derseniz sizden kargo kodu isteyecek. Sistemde herşey kayıtlı zaten. Başka birşey yapmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı