Sahibinden Param Güvende güvenilir mi?

whobesuchamisfit

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumu satıyorum fakat bulunduğum şehirde kışın az insan olmasından dolayı talepler hep şehir dışındandı. O yüzden alıcılar Sahibinden'in kendi yöntemini önerdi peki bu işlem ne kadar güvenilir alıcı cihazı aldıktan sonra içini açıp iade etmesi vb durumalrı yaşanırsa çok uğraştırır mı? Tecrübesi olan veya olmayan yorumlarını bırakırsa sevinirim.

Bende tavsiye etmiyorum. Etrafta gördüğüm tamamen alıcı korumacı bir sistem olduğu. Örnek olarak laptopu gönderdin içerisinden parça aldı değiştirdi ya da bozuk deyip geri yolladı. O hem parasını aldı hem parçasını. Sen nasıl ıspatlayacaksın onunla uğraş dur.

Daha basit ürünler olsa paran güvendeyle satılabilir de Laptop gibi bir ürünü elden satmak daha mantıklı olabilir.

Satıcılar genelde kullanmıyorum Param Güvende'yi çünkü burada gayet iyi açıklamış;

Bende tavsiye etmiyorum. Etrafta gördüğüm tamamen alıcı korumacı bir sistem olduğu. Örnek olarak laptopu gönderdin içerisinden parça aldı değiştirdi ya da bozuk deyip geri yolladı. O hem parasını aldı hem parçasını. Sen nasıl ıspatlayacaksın onunla uğraş dur.

İlla uzaktan alışveriş yapma durumunuz varsa parayı hesabınızda görmeden ürünü yollamayın derim.

Bende satış yapmıştım gönderirken kutunun videosunu çekin hatta kutuya koymadan önce açın çalıştığını kanıtlayın. Gerekirse kalemle bir işaret koyun. Fakat yine de güvenmek size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı