Sahibinden Param Güvende ile alınan ürün sorunlu çıkarsa ne yapılmalı?

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sahibinden.com'dan çok makul bir fiyata satıcının da indirimiyle "RX 480 4 GB" satın aldım toplam 1100 TL'ye mal oldu.
Merakla bekliyorum bir sıkıntı çıkacak mı diye, bir sıkıntı çıkar ise iade hakkımı nasıl savunacağım? Kanıt olarak neleri sunmam gerek? Deneme yanılma yolu gibi bir şey oldu sağlam çıkma ihtimali de var fakat sizden de görüşlerinizi beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paket geldiğinde açmadan önce kayıt al.
Kasaya takana ve çalıştığına veya çalışmadığına kadar kayıtı kesme.
İade etmek istersen ve satıcı itiraz ederse elinde kanıt olur ve her türlü iadeni alırsın.
Param Güvende hizmetinin parası iade olmuyordu diye hatırlıyorum.

Arkadaşlar sahibinden.com'dan çok makul bir fiyata satıcının da indirimiyle "RX 480 4 GB" satın aldım toplam 1100 TL'ye mal oldu.
Merakla bekliyorum bir sıkıntı çıkacak mı diye, bir sıkıntı çıkar ise iade hakkımı nasıl savunacağım? Kanıt olarak neleri sunmam gerek? Deneme yanılma yolu gibi bir şey oldu sağlam çıkma ihtimali de var fakat sizden de görüşlerinizi beklemekteyim.
İlanın açıklamasının fotoğrafını al ve gelen ürünü video çekerken aç. İade için yeterli diye düşünüyorum.

Onun elinde hileli bir kanıt varsa çok sıkıntı olabilir o nedenden mütevellit kayıt almayı eksik etmeyin sadece fotoğraf almayın ama kanıt olsun.
Şuan o ilandan bu ekran görüntüsü var;

1670090239382.png

Bence bu da bir kanıt olabilir, sıkıntısız ve düzgün yazıyor ilanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı