Sahibinden param güvende ile satılan ürünü alıcı iade etti

Çok sıkıntılı durum cidden. Alıcı size kasten zarar vermek istemiş gibi duruyor. Bu dava süreci tüketici heyetine giriyor olabilir orası ücretsiz diye biliyorum eğer e-devlet üzerinden açılabilen ücretsiz davaya uyuyorsa oradan açın isterseniz. Alıcı ile bu konuyu konuştunuz mu peki? Ben ürünü gönderdiğimde sağlamdı geri döndüğünde kırıktı vb diye. Ayrıca iade ederken hangi kategoriden iade etmiş?
Cevap için teşekkür ederim. Bana alıcının sadece adını veriyorlar, irtibat kurma yolu vermiyorlar. Sistem alıcıyı koruyor. Benim üzüldüğüm nokta şu, ilanda gösterdiğim ürünü yolluyorum ve ürün çalışıyor. Alıcı ne aldığını biliyor, ayıplı/kusurlu ürün göndermiyorum. Zaten öyle olsa 47 saat beklemez kimse. Hem alıcı hatalı, hem de sitem hatalı.
Sizin malınıza kasten zarar vermiş. Bu durumda adamı arayıp eğer ücreti ödemez ise mahkemeye vereceğinizi ve savcı ile görüşüp maddi tazminat davası açabilirsiniz. Avukat olarak yeni mezunlar uygun fiyata avukatlığınızı yapabilirler. Avukatı ise tazminat ile ödemeyi teklif edebilirsiniz. O size zarar verdiyse bence sizde ona aynı muameleyi yapın.
Cevap için teşekkür ederim. 300 liralık ürün için avukata gitmek istemiyorum ama prensip gereği gitmem gerekiyor. Kabahat kargo firmasında da olabilir. Alıcı adaptörün ucunu doğru konumlandırmamışsa kargo sırasında kırılmış olabilir. Yani bu durumda kargo firmasını da dava etmek gerekebilir. Alıcı muhtemelen diyecekki ben düzgün gönderdim.
Hocam maalesef Sahibinden güvenli alışveriş yalanı sadece tüketiciyi koruyor. Satıcının hakları yok sayılıyor. Elinizdeki maldan da oldunuz ve yaptırım yok.
Artık o sistemi kullanmam. Yüz yüze satış en iyisi.
Yapacak tek şey var adaptörü tamir ettirip kullanmak veya 2.el aynı adaptörden alıp cihazı gene satmak
Adaptör 12v 2a, sanırım 50 lira civarında bulunabiliyor. 10 gündür küçük bir satış için koşturuyorum. Üstüne ürün de zarar gördü. Belki çalışmıyordur bile.

Dolandırıcılar hocam az daha fark etmesem bende 12.000TL'den oluyordum.

Kendinde de aynı modem vardır ve kırık adaptörünü sana verip kendi temiz adaptörü almıştır. İşte bu yüzden Param Güvende'yi sadece satın alma işlemlerinde kullanın. Davacı olmak dışında yapabileceğiniz bir şey yok. Tabii dava için de elinizde göndermeden önce ürünün sorunsuz olduğuna dair kanıt olması lazım. Uğraşıp uğraşmamak size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı