Sahibinden Param Güvende ile telefon alınır mı?

Fealin

Decapat
Daha fazla  
Sahibinden'den Param Güvende ile 2. El iPhone 11 almayı düşünüyorum. Bir sorun yaşar mıyım ve cihaz gelince nasıl kontrol etmeliyim?

Babama Param Güvende ile Redmi Note 9S almıştım sorunsuz elime ulaştı tabii satıcıdan satıcıya değişir. Android olduğu için kendisinden test yapacağımız bir koddan bütün her şeyi kontrol ettim ses testi, dokunma testi vesaire bunlara YouTube'dan ulaşıp sen de kontrol edebilirsin zaten satıcının anlattığının dışında bir cihaz ise iadeyi basarsın.

Ben daha önce param güvende ile birden fazla telefon, tablet, bilgisayar falan sattım. Alacak olan kişiler de ellerine ulaştığın da hemen cihazın hoparlörüne, dokunmatiğine falan bakmışlardı zaten. iPhone 7'yi satarken biraz sorun çıktı, onun haricinde gayet de kolay bir işlem bu.

İlk öncelikle cihaz elinize ulaştığında kontrolleri yapmanızı öneririm. Ekran da bir sorun var mı, True Tone aktif mi, Dokunmatik sorunsuz bir şekilde çalışıyor mu diye bakın. 3uTools ile değişen parçanın olup olmadığına bakın, 3uTools ile cihazınızın şarj döngüsünü de öğrenebilirsiniz, pil sağlığı çok az olmasın, kameralar da bir sorun olmasın. Faturası ve kutusu olsun, cihazın garantisi de olsun, bir de temiz olsun. iCloud sorunu kesinlikle olmasın. Tüm bu hususlar sorun çıkarmıyorsa alabilirsiniz cihazı. Yine de internetten neler yapmanız gerektiğini araştırmanızı da öneririm.

Hocam fake site dolandırıcılari var. İlana uygulamadan bakın. Ilan numarasını girince sitede veya uygulamasında görmeniz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı