Sahibinden Param Güvende kargosu nasıl paketlenmelidir?

Hocam adı üstünde "Param Güvende", bu satıcı umurumda değil demek olmuyor mu? :D

Mesela, sen satıcısın ve ürünü düzgün gönderdin. Adam ürünü aldı ve bozdu, sonra da kırık geldi diye söyledi ve sana geri gönderdi. Mağdur olursun. Alıcı ürünü onaylamadan satıcı parasını alamıyor diye biliyorum.

Mesela, sen satıcısın ve ürünü düzgün gönderdin. Adam ürünü aldı ve bozdu, sonra da kırık geldi diye söyledi ve sana geri gönderdi. Mağdur olursun. Alıcı ürünü onaylamadan satıcı parasını alamıyor diye biliyorum.
Sanki Bionlukda iş yapıyoruz... Büyük bir ikinci el sitesinin en büyük hatalarından biri olmuş.

Taş falan yollamıyorsanız direk kargo poşetine koyup yollamayın özellikle param güvende ile sattıysanız. Bir şekilde patpat naylonlardan temin edin. Bölgenizdeki bakkal veya marketlerde boşta kutular olabilir onlara sorun. Gerekirse 2-3 gün geç yollayın kargoyu. Kargocuların nasıl çalıştığını gördüğüm için yolladığınız şey atıldığında vs. kırılabilecek şeyse güvenceye alın sadece kargo poşetiyle yollamayın. Ürünü kutularken tamamen kapatana kadar videosunu da çekin. Hatta çalıştığını da gösterecek video ile beraber videoyu hiç kırpmadan düzgünce kutuladığınızı ispatlayın başınıza sorun çıkmasın. Param güvende satıcı için riskli yöntem.

Kutu içinde hareket etmeyecek şekilde gönder. Ürün alıcıya ulaştığı zaman kendisi onaylamasa bile sistem 2 gün sonra otomatik onaylayıp paranı gönderiyor.

Merhaba bugün Param Güvende ile laptop satacağım paketleme falan tamam ben kargoyu gönderdikten sonra tam olarak nasıl bir süreç oluyor kargo ona gidince yazdıkları gibi bozup kırıp iade talep ederse veya ürün bildiği ve kabul ettiği sorunları dahilinde gelip yine de iade etmek isterse nasıl olur?

Merhaba, kargoda ürünü çalıştığına dair kaydını alın. Hatta donanım özelliklerini, alıcı ile konuştuğunuz sorun, kusurları göstererek kayıt alın. Bunların dışında kargoda da güvenlik kamerası vardır. Alıcı kargoyu teslim aldığında onaylaması gerekiyor. Onaylamazsa sistem 2 gün içinde otomatik onay verip parayı size gönderiyor. Alıcı ürünü iade etmek isterse zararına olur çünkü verdiği komisyonu geri alamaz. Özellikle sökülebilecek donanım parçalarının görüntülerini mutlaka alın.

Geri
Yukarı