Sahibinden param güvende sistemini kullanmayın

Yaklaşık bir hafta önce GTX 1060 6 GB Gaming X ekran kartımı satışa koydum ve bir alıcı param güvende sistemi ile satın almak istediğini söyledi. Kartı çok iyi bir şekilde paketledim. Kartın üzerinde bulunan garanti etiketi hiç açılmamış kutusu seri numarası tam olan bir kart.

Eki Görüntüle 1370430

Eki Görüntüle 1370432

Eki Görüntüle 1370437

Bu üç fotoğraf benim yaptığım paketlemeyi gösteriyor.
Kargo buradan doğu taraflarına gitti. Belki sorun olur diye tam adresi vermek istemiyorum. Ürünü satın alan arkadaş ürünün dış ambalajının açık geldiğini ve içerisine alyan takımı bulunduğunu belirtti. Paylaştığı resimler alt tarafta bulunuyor.

Eki Görüntüle 1370441

Eki Görüntüle 1370439

Ben ürünü kargoladığımda yazının en üstünde bulunan şekilde kargoladım ve etrafını çok sağlam bir şekilde sarmıştım.
Şimdi de ürünün garanti etiketinin açılmamış olmasına rağmen siz fanı sökmüşsünüz burada soğutma bloğunu yamultmuşsunuz diye mesaj atıyor. Bu olayı ben yapmadım daha önce de hiç denk gelmemiştim. Ayrıca ekran kartını satın almadan önce 30 dakika FurMark testi istedi ve kart testte 64 dereceyi geçmedi yani sorunu yok. Altta alıcının paylaştığı fotoğraf gözüküyor.

Eki Görüntüle 1370442

Daha alıcı onaylamadığı için ödememi alamıyorum ve gözüm gibi baktığım kartımı alan arkadaş büyük ihtimalle mahvetip geri yollayacak. Garanti etiketini de açacağına eminim. Bu sistemi kullanmanızı kesinlikle önermiyorum!

Bende aynı şekilde dolap uygulamasından bu tarz alışveriş yapıyorum adam onaylamadığı sürece satıcı hiçbir şekilde bir şeye erişemiyor bende PS 4 oyunu gönderdim bugün bakalım ne şekilde dönecek geriye merak etmiyor değilim.

@DaTTeBayoTheFrog @METANİC @EREN SATAR
Şimdi de alıcı beni şikayet ettiği için 2009'dan beri açık olan sahibinden hesabım kapandı.

Şaka gibi ya bir de üstüne üstlük şikayet etmiş yani dolandırıcılık değil de ne bu bu tarz 2.el gönderim yerlerinde elektronik alet almak satmak çok sıkıntılı içinden parçayı çalıyor bir şey diyemiyorsun hep alıcı tarafı tutuyorlar olan adamın ürününe olmuş kimsenin umurunda değil.

Yaklaşık bir hafta önce GTX 1060 6 GB Gaming X ekran kartımı satışa koydum ve bir alıcı param güvende sistemi ile satın almak istediğini söyledi. Kartı çok iyi bir şekilde paketledim. Kartın üzerinde bulunan garanti etiketi hiç açılmamış kutusu seri numarası tam olan bir kart.

Eki Görüntüle 1370430

Eki Görüntüle 1370432

Eki Görüntüle 1370437

Bu üç fotoğraf benim yaptığım paketlemeyi gösteriyor.
Kargo buradan doğu taraflarına gitti. Belki sorun olur diye tam adresi vermek istemiyorum. Ürünü satın alan arkadaş ürünün dış ambalajının açık geldiğini ve içerisine alyan takımı bulunduğunu belirtti. Paylaştığı resimler alt tarafta bulunuyor.

Eki Görüntüle 1370441

Eki Görüntüle 1370439

Ben ürünü kargoladığımda yazının en üstünde bulunan şekilde kargoladım ve etrafını çok sağlam bir şekilde sarmıştım.
Şimdi de ürünün garanti etiketinin açılmamış olmasına rağmen siz fanı sökmüşsünüz burada soğutma bloğunu yamultmuşsunuz diye mesaj atıyor. Bu olayı ben yapmadım daha önce de hiç denk gelmemiştim. Ayrıca ekran kartını satın almadan önce 30 dakika FurMark testi istedi ve kart testte 64 dereceyi geçmedi yani sorunu yok. Altta alıcının paylaştığı fotoğraf gözüküyor.

Eki Görüntüle 1370442

Daha alıcı onaylamadığı için ödememi alamıyorum ve gözüm gibi baktığım kartımı alan arkadaş büyük ihtimalle mahvetip geri yollayacak. Garanti etiketini de açacağına eminim. Bu sistemi kullanmanızı kesinlikle önermiyorum!

Bende bir satıcıdan bu şikayeti almıştım. Ürünü adam kargolamış satın alan şahısta kargoyu açıp içindeki HDD'i aldıktan sonra kargoyu başka bir ürün ile iade etmiş ve sahibinden konuyla alakadar dahi olmamış. (düpedüz dolandırıcılık.) Sadece uyarı ama Letgo bundan da beter. Bu tür şahıs şirketi dahi olmadan açık satış sitelerine güvenmeyiniz. İster alıcı olur ister satıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı