Sahibinden Param Güvende'de sahte isim kullanan satıcı

Sahibinden kurumu üzerine yoğunlaşın onları sıkıştırın yani. Parayı seve seve iade edecekler. Param güvende hiç de güvenli bir sistem değil bundan 4-5 ay önce kulaklık aldım ve çakma çıktı yarım saat sonra gidip kargoya verip iade ettim. Satıcı bana ürün hasar görmüş dedikten sonra yaptığım tek şey direkt sahibinden'i arayıp durumu bildirmek oldu. 2 gün içinde onaylamadığı için zaten otomatik olarak param iade oldu.

Sahibinden kurumu üzerine yoğunlaşın onları sıkıştırın yani. Parayı seve seve iade edecekler. Param güvende hiç de güvenli bir sistem değil bundan 4-5 ay önce kulaklık aldım ve çakma çıktı yarım saat sonra gidip kargoya verip iade ettim. Satıcı bana ürün hasar görmüş dedikten sonra yaptığım tek şey direkt sahibinden'i arayıp durumu bildirmek oldu. 2 gün içinde onaylamadığı için zaten otomatik olarak param iade oldu.

İşte işin tuhaf tarafı çocuk kargoyu isim farklı olduğu için teslim alamıyor, ve orada ki PTT görevlisini bana verdi telefona, o kişi de "beyfendi kargonuzu yarın geri yollamak zorundayız" dedi. Şaştım kaldım vallahi :) Böyle değişik şeyler oluyorsa bu param güvende yöntemi ile, o zaman dolandırıcılar insanları bu şekilde boşluğa düşürüp alıcının parayı geri alması için komisyon bile isteyebilir. Komik ama yapabilirler : )))

İşte işin tuhaf tarafı çocuk kargoyu isim farklı olduğu için teslim alamıyor, ve orada ki PTT görevlisini bana verdi telefona, o kişi de "beyfendi kargonuzu yarın geri yollamak zorundayız" dedi. Şaştım kaldım vallahi :) Böyle değişik şeyler oluyorsa bu param güvende yöntemi ile, o zaman dolandırıcılar insanları bu şekilde boşluğa düşürüp alıcının parayı geri alması için komisyon bile isteyebilir. Komik ama yapabilirler : )))
Hocam dediğim gibi saçma ve güvenli olmayan bir sistem. Kargoyu tekrar yollayacaksınız sanırım 🙂 Bu da "Once in a life time experience" diyelim hocam. Geçmiş olsun.

Güvenli satış olmadığından bahsettim zaten bende? Ne anlayarak okudunuz yazdığı mı? Hani karşıt yanıt vermek için uğraşıyon ama ben güvensiz demişim sende kimse kimseye güvenmiyor demişsin :D

Yoo karşıt olarak değil ben aslında nasıl güvenli satış yapıcağız diye sormuştum.

Yoo karşıt olarak değil ben aslında nasıl güvenli satış yapıcağız diye sormuştum.
Sıkıntı da o dostum. Bu sistemde güvenli satış, alış yapma imkanın yok. 2.El alışveriş sitesinde kime nasıl güvence verebilirsin ki ? Anca bunu bir sisteme oturtmalısın, ayrı bir sistem kurup kullanıcıyı değerlendirme şansı vermelisin ki (alıcılar tarafından) o şekilde adamın güvenilir olup olmadığını anlayabilirsin. İnternetten aldığın 0 ürünlerde iade imkanın var 14 gün içinde çünkü ürünü göremiyorsun, test edemiyorsun. Fakat 2.el de bu imkanın yok atıyorum ben monitör satarım sana 2.el olarak. Bozuk değildir sana gelir sen bilerek bozarsın bana gönderirsin bozuktu diye. Benim hakkımı arama şansım yok, kanıt yok çünkü ortada.

Param güvende ile satış yaptım. Şansıma dürüst alıcı çıktı. Ancak sistemin güvenli olmadığı kanaatine vardım. 1 hafta önce ürün satın aldım. Satıcı, satışı iptal etti ve 1 haftadır paramın iade edilmesini bekliyorum. Para her türlü gelecek ama vaktim gidiyor.

2.el ürünlerde her zaman önceliğiniz eldem teslim olacak şekilde olsun. 10 TL için dansöz gibi kıvıran insanlarla dolu bu memleket. Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi, ben sağlam gönderdim o bozup iade etmeye çalışıyor dediği zaman muhtemelen paranız aide edilmeyebilir ya da aide ettirmek için günlerce uğraşmanız gerekebilir.

Ben şahsen bu tarz bir mağduriyet yaşasam savcılıkla tehdit ederdim. Bu tarz bebelerin evine tebligat gitmesi yeterli. Muhtemelen ağlayarak geri arar paranızı vereceğim diye.

Konu sonuçlandı arkadaşlar. 2 gün önce Sahibinden sitesi paramın geri iade edilmesi için onaylandı. Bugün de sahte bilgiler kullanan kişinin kargosu bana geri geldi. Kargocuya almayacağım dedim. O da bana "o zaman imha edilecek" dedi. Ben de ne yaparsanız yapabilirsiniz, dedim. İyi oldu :) Bozuk ürün yollayan kişi ürünü geri alamayacak. Ayrıca Sahibinden sitesi profili üzerinde işlem yapacak. <3

Konu sonuçlandı arkadaşlar. 2 gün önce sahibinden sitesi paramın iade edilmesi için onaylandı. Bugün de sahte bilgiler kullanan kişinin kargosu bana geri geldi. Kargocuya almayacağım dedim. O da bana "o zaman imha edilecek" dedi. Ben de ne yaparsanız yapabilirsiniz, dedim. İyi oldu :) bozuk ürün yollayan kişi ürünü geri alamayacak. Ayrıca sahibinden sitesi profili üzerinde işlem yapacak. <3

Öyle böyle kalırlar işte.
O çocuğu arasanıza tepkisini çok merak ediyorum :D

Geri
Yukarı