Sahibinden satıcısı sorunlu kartı iade almıyor

TheEvolved

Decapat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci İ7-4790 / Ekran Kartı RX 570 4 GB / Ram 16 GB DDR3 1600 MHz / Anakart Casper H81
Meslek
Öğrenci
Merhaba konuya direkt giriş yapacağım. 2 gün önce Sahibinden sitesinden RX 570 ekran kartı aldım. Satıcı eğer arızalanırsa iade edebilirsin dedi (kanıt olarak elimde fotoğrafı var). Kartı eve getirip kasaya taktım ama sürekli kod 43 hatası verip sürücüler yüklenmiyordu. Bu durumu satıcıya sordum ve bir tane program attı, ben onunla çözmüştüm dedi. Ben de programı kurup denedim yine de kod 43 hatasını vermeye devam ediyordu. Satıcıya iade talebimi ettim ama satıcı sorun sende, beni alakadar etmez diyerek beni geçiştirmeye çalıştı ve hala da geçiştirmeye çalışıyor. Üstelik ekran kartını sorunsuz diye satmıştı (ekran kartı testini istemiştim hatta burada da paylaşarak almıştım). Hadi belki benim sistemimde sorun vardır diyerekten işlemcimi Prime95 ile PSU'u OCCT Power test ile RAM'lerimi Memtest86 test yapıp testleri satıcıya söylediğim halde iade talebimi kabul etmiyor. Bu durum karşısında ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba konuya direkt giriş yapacağım. 2 gün önce sahibinden sitesinden RX 570 ekran kartı aldım. Satıcı eğer arızalanırsa iade edebilirsin dedi (kanıt olarak elimde fotoğrafı var). Kartı eve getirip kasaya taktım ama sürekli kod 43 hatası verip sürücüler yüklenmiyordu. Bu durumu satıcıya sordum ve bir tane program attı, ben onunla çözmüştüm dedi. Ben de programı kurup denedim yine de kod 43 hatasını vermeye devam ediyordu. Satıcıya iade talebimi ettim ama satıcı sorun sende, beni alakadar etmez diyerek beni geçiştirmeye çalıştı ve hala da geçiştirmeye çalışıyor. Üstelik ekran kartını sorunsuz diye satmıştı (ekran kartı testini istemiştim hatta burada da paylaşarak almıştım). Hadi belki benim sistemimde sorun vardır diyerekten işlemcimi Prime95 ile PSU'u OCCT Power test ile RAM'lerimi Memtest86 test yapıp testleri satıcıya söylediğim halde iade talebimi kabul etmiyor. Bu durum karşısında ne yapabilirim?

Hocam dava açarım diye tehdit edin eğer akıllanmazsa gidip gerçekten dava edin.

İade süresi 2 gün diye biliyorum, dolmadıysa iade et. Dolduysa yapacak bir şey yok ürünü kabul etmiş oluyorsun ve sorumluluk sende.

Adam iade almıyor çok zorladım ama yine sorun sende diyor.

Hocam dava açarım diye tehdit edin eğer akıllanmazsa gidip gerçekten dava edin.
Hocam dava derken nasıl?
Nasıl almıyor Param Güvende ile almadın mı?
Elden satın aldım.

OCCT de yaptığın tek doğru test Power testi, 3D testi de yap. FurMark testi yap. Varsa 3DMark fire Strike stress testi yap.

Ekran kartı testi yapamayacak kadar sıkıntılı bu ekran kartı.

Geri
Yukarı