Hepsiburada satıcısı iade almıyor

Sezer_1907

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,

Hepsiburada'dan bir mouse aldım, beğenmedim iade için geri yolladım. Satıcı da geri bana yolladı güya ben onlara farklı ürün yollamışım. Bu satıcı faturayı yanlış kesmiş, faturadaki ürünün seri numarası ile farenin üstündeki seri numarası farklı. Hepsiburada'ya anlattım durumu, görsel ve kargo durum tespit tutanağı istiyorlar. Bende öyle bir şey yok. Büyük ihtimalle bakmayacağımı düşünerek faturadaki seri noyu farklı yapmış.

THH'ye gitmeden bu durumu nasıl çöebilirim? Böyle bir durum başınıza geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamla telefonla konuş olmadı yanına git tüketici hakemheyetine başvuracağını söyle bu iş güzellikle çözülmezse hukuki yola başvuracağını söyle

Sizin sipariş verdiğiniz ürün ile size gelen ürün aynıysa sorun yok. Zira onun düzenlediği fatura vs yasalara aykırı olacağından suç olacaktır. Size gönderilen fatura + sipariş verdiğiniz ilanının ekran görüntüsü + size gönderilen ürünün fotoğrafını Hepsiburada'ya yollayın, ilgilenmezlerse suç olduğunu, suça eşlik ettiklerini sikayetvar.com a yazın, daha sonra da THH'ye yazın, sosyal medyaya da yazın.

Adamla telefonla konuş olmadı yanına git tüketici hakemheyetine başvuracağını söyle bu iş güzellikle çözülmezse hukuki yola başvuracağını söyle.

Gitmeden çözebileceğinizi sanmıyorum.

Sizin sipariş verdiğiniz ürün ile size gelen ürün aynıysa sorun yok. Zira onun düzenlediği fatura vs yasalara aykırı olacağından suç olacaktır. Size gönderilen fatura + sipariş verdiğiniz ilanının ekran görüntüsü + size gönderilen ürünün fotoğrafını Hepsiburada'ya yollayın, ilgilenmezlerse suç olduğunu, suça eşlik ettiklerini sikayetvar.com a yazın, daha sonra da THH'ye yazın, sosyal medyaya da yazın.

Geçmiş olsun; marka model ne mousun fiyat? Sanırım kanıt olmadığı için pek yapabilecek pek bir şey görünmüyor.

Yuh ya bu nasıl bir dolandırıcılık? Hepsiburada siparişlerim kısmında zaten sipariş görünür. Oradakiyle aynı ürün geldiyse yasal yollarla her türlü hakkını alırsın. Ne biçim insanlar var?

Bu tarz olaylar Trendyol ve Hepsiburada'da iyice arttı. Mecbur kalmadıkça Amazon'dan başka yerden alışveriş yapmıyorum.

Büyük ihtimal THH'ye gitmen gerekecek.

Hepinize teşekkür ediyorum. Para boşuna gitmiş olmasın diye kullanmaya karar verdim. Bu arada mouse Logitech G305 lightspeed wireless.

Yeni konular

Geri
Yukarı