Sahibinden satış için Param Güvende güvenilir mi?

ildewild

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Dostlar merhaba, sahibinden Param Güvende ile satış yapacağım ama pek güvenemiyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Kullanan var mı?

Dostlar merhaba, sahibinden Param Güvende ile satış yapacağım ama pek güvenemiyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Kullanan var mı?

Param güvende satıcıdan ziyade alıcıyı koruyan bir sistem. Birkaç satış yaptım get ile fakat şu ana kadar yaşadığım en büyük sorun ürünün onaylanması ile iglili oldu. Ya unutuyorlar ya da bilerek kabul etmeyip süründürüyorlar adamı.

Daha çok alıcıyı koruyan bir sistem. Birkaç satış yaptım get ile fakat şu ana kadar yaşadığım en büyük sorun ürünün onaylanması ile iglili oldu. Ya unutuyorlar ya da bilerek kabul etmeyip süründürüyorlar adamı.
Peki alıcı olsak bi sorun vs çıkabilir mi? Mesela bozuk ürün gönderiyor? Bir de benim onaylama sürem ne kadar?

O sistem alıcıyı korur seni değil. Adam alır kullanır beğenmedim der iade eder. Sıfır ürünse bence riski göze alma.
Saçma sapan birşey yani.

Peki alıcı olsak bir sorun vs çıkabilir mi? Mesela bozuk ürün gönderiyor? Bir de benim onaylama sürem ne kadar?

Saçma sapan bir şey yani.

Ürünü onaylamanız için 3 gün süreniz var. Eğer kusurlu, bozuk veya yanlış ürün gönderilmişse ürünü kabul etmeyip iade edebilirsiniz. Ancak mağdur olmamanız için hem alırken hem de satarken ürünü ve paketlemenin fotoğrafını hatta videosunu çekmenizi öneririm. Herhangi bir sorun yaşarsanız elinizde kullanabileceğiniz görüntüler olur en azından.

Kullanmanızı tavsiye etmem, alıcıdan tarafa bir sistem çünkü, karşı taraf sizin cihazını alıp başka cihaz ile iade işlemi bile gerçekleştirebilir ve bir şey yapamazsınız. Sorun yaşan çok var.

Ben 2 satış yaptım hiçbir sorun yaşamadım. Ancak sana tavsiyem ürün 500 liranın altındaysa ve satmaya gerçekten ihtiyacın varsa koy. 200-300 lira için değer bence.

Bu sistemin satıcıyı koruma tarafı yok gibi bir şey. Başınıza "kesinlikle bir şey" gelir diyemem. Ancak alıcı tarafından mağdur edilme ihtimaliniz var ve sahibinden "beni ilgilendirmez" diyerek konudan uzaklaşır.

Bu konuda ben de müşteri hizmetleri ile iletişim sağlamıştım henüz yeterli bir sistem değil. Sonuç olarak ben bireysel bir satıcıyım firma değilim ürünümün başına bir şey gelse ben sorunsuz gönderiyorum alıcı bozsa vb. bir olay yaşansa nasıl mağduriyetim giderilir gibisinden bir soru sormuştum cevap veremedi müşteri hizmetleri ben de cevabımı almış oldum ufak tefek mouse dur klavye ekipmandır düşünülebilir fakat ekran kartı vb maliyetli şeylerde riske atmaya gerek yok bence.

Ürünü onaylamanız için 3 gün süreniz var. Eğer kusurlu, bozuk veya yanlış ürün gönderilmişse ürünü kabul etmeyip iade edebilirsiniz. Ancak mağdur olmamanız için hem alırken hem de satarken ürünü ve paketlemenin fotoğrafını hatta videosunu çekmenizi öneririm. Herhangi bir sorun yaşarsanız elinizde kullanabileceğiniz görüntüler olur en azından.

Bu konuda ben de müşteri hizmetleri ile iletişim sağlamıştım henüz yeterli bir sistem değil. Sonuç olarak ben bireysel bir satıcıyım firma değilim ürünümün başına bir şey gelse ben sorunsuz gönderiyorum alıcı bozsa vb. bir olay yaşansa nasıl mağduriyetim giderilir gibisinden bir soru sormuştum cevap veremedi müşteri hizmetleri ben de cevabımı almış oldum ufak tefek mouse dur klavye ekipmandır düşünülebilir fakat ekran kartı vb maliyetli şeylerde riske atmaya gerek yok bence.
900 liraya rx 550 2 gb satıyorum. Anlaşılan satmaktan vazgeçicem. Herkesi kendim gibi düşünmekten vazgeçmeliyim :D Yoksa çok kazık yerim gibi duruyor.

Geri
Yukarı