Sahibinden ürünü Param Güvende olmadan nasıl alınıyor?

Efsane2512

Picopat
Daha fazla  
Satıcı Param Güvende ile satmıyorum diyor nedenini biliyorum zaten. İşlemci alacağım 800 TL'ye, İstanbul Kartal'dan Küçükçekmece'ye kargolama yapılacak fakat ürünün parasını şimdi mi vereceğim yoksa kargocuya mı? Ya da adama IBAN'dan parayı atarsam kargoya vermezse ne yapacağım? Kargo ücreti ne kadar tutar?

Satıcı Param Güvende ile satmıyorum diyor nedenini biliyorum zaten. İşlemci alacağım 800 TL'ye, İstanbul Kartal'dan Küçükçekmece'ye kargolama yapılacak fakat ürünün parasını şimdi mi vereceğim yoksa kargocuya mı? Ya da adama IBAN'dan parayı atarsam kargoya vermezse ne yapacağım? Kargo ücreti ne kadar tutar?

Parayı yolluyorsunuz EFT/Havale ile önce o da kargoya veriyor bu kadar. Kargoyu da eğer özel olarak göndericinin karşılaması konusunda anlaşmadıysanız karşı ödemeli yollayacaktır size gelince kargo ücretini kargocuya ödeyip ürünü alacaksınız.

Param Güvende ile almazsanız Sahibinden'in hiçbir olayı kalmıyor, satıcıyla kendi aranızda hallediyorsunuz.

Siz adama parayı gönderirsiniz adam kargolar, ya da dolandırır kargolamaz. Ya da önce kargolar siz parayı göndermeyip dolandırabilirsiniz, ya da kimse kimseyi dolandırmaz düzgünce alışveriş yaparsınız kısacası her şey olabilir. Ayrıca kargo ücreti muhtemelen Param Güvende ile aldığınızdan daha pahalı tutacaktır.

Param güvende olursa 800 liralık bir elektronik ürüne %12 (96 lira) komisyon kesecek. Muhtemelen daha önceki alıcılar fiyatı fazla bulup caydıkları için adam böyle bir şey yapmıştır. Ben sıfır ayarında tableti satmadım bu komisyon yüzünden.

Param güvende olmaksızın kargo yaptığında da ciddi ücret çıkar. Kapıda ödeme yaparsa ki sanmıyorum bu ücret iyice artar ve param güvende olandan payalıya gelir. Kapıda ödeme olmazsa EFT/havale yapacaksın. En güzeli elden almak. Eğer mümkünse.

Geri
Yukarı