Sahibinden üzerinden telefon alınır mı?

kerem325

Hectopat
Merhaba, Param Güvende ile telefon alacağım normal piyasası 18-19 bin civarındayken bir satıcı gayet temiz 22 ay garantili bir telefonu 16 bin liraya koymuş. Konuştuk anlaştık faturanın ekran görüntüsünü attı ama ben yine de emin olamadım. Param Güvende yöntemi ile dolandırılma riski var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Param Güvende ile telefon alacağım normal piyasası 18-19 bin civarındayken bir satıcı gayet temiz 22 ay garantili bir telefonu 16 bin liraya koymuş. Konuştuk anlaştık faturanın ekran görüntüsünü attı ama ben yine de emin olamadım. Param Güvende yöntemi ile dolandırılma riski var mıdır?

Hocam Param Güvende alıcıyı koruyor. Beğenmezseniz iade edebilirsiniz.

Param güvende ile satın aldığınızda paranızı siz onaylamadan karşı tarafa gönderilmiyor. Tabi bunun da bir süresi var, yanlış hatırlamıyorsam 5 iş günü idi.

Acil para ihtiyacı olabilir, piyasa fiyatıyla haftalarca satmaya uğraşmak yerine bu şekilde hemen müşteri bulabiliyor. PG ile de satıyormuş, deneyip anlarsınız telefonun durumunu.

Bırakın bence uzaktan almayı. Bu tarz pahalı ve elektronik eşyaları elden kontrol etmeden almak akıl işi değil. Alacağın adamı tanımıyorsun, dolandırıcı olabilir olmayabilir, başka kurnazlıklar peşinde olabilir.

Kendi coğrafyana yakın birilerini bulmaya çalış ve elden kontrol edip al, naçizane tavsiyem bu yönde olacaktır.

Geri
Yukarı