Sahibinden üzerinden ürün almak güvenilir mi?

Yagami_Light07

Hectopat
Yer
İzmir-Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 3700x
RTX 3070
16 GB Ram
X570 Anakart
Meslek
Hukuk Okuyor 2/4
Arkadaşlar bayağıdır Sahibinden'den bilgisayar parçası almıyorum. Ama şimdi 2.el bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Fakat satıcıların büyük çoğunluğu Param Güvende'ye yanaşmıyor. "bana IBAN'ya da EFT olarak gönder ben kargolarım". Bu pek güven vermiyor bana sonuçta yasal hiçbir dayanağı yok. Acaba sorun yaşar mıyım? Genel hukuki boyutuna az çok hakim ya da tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Arkadaşlar bayağıdır Sahibinden'den bilgisayar parçası almıyorum. Ama şimdi 2.el bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Fakat satıcıların büyük çoğunluğu Param Güvende'ye yanaşmıyor. "bana IBAN'ya da EFT olarak gönder ben kargolarım". Bu pek güven vermiyor bana sonuçta yasal hiçbir dayanağı yok. Acaba sorun yaşar mıyım? Genel hukuki boyutuna az çok hakim ya da tecrübesi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Param Güvende ile göndermek istememeleri normal çünkü PG sistemi de satıcıyı asla korumuyor.

Arada bir güvensizlik varsa Sahibinden.com'da herhangi bir şey alırken ya da satarken tek mantıklı çözüm buluşarak almak.

Buluşun, imkan varsa test edin.

Ürünü gönderirken tereddüt ediyorum iade talebi atıp ürünü göndermez diye. Satın almada hiç kalkışmam bile.

Ürünü gönderirken tereddüt ediyorum iade talebi atıp ürünü göndermez diye. Satın almada hiç kalkışmam bile.
Hocam bu şekilde en azından bir ürünü sattığının dayanağı var. Öbür türlü adamın ibanina kanıtsız para atsam. Onla silah alsa İşlediği suç için bana bile soruşturma açarlar

Param Güvende ile göndermek istememeleri normal çünkü PG sistemi de satıcıyı asla korumuyor.

Arada bir güvensizlik varsa Sahibinden.com'da herhangi bir şey alırken ya da satarken tek mantıklı çözüm buluşarak almak.

Buluşun, imkan varsa test edin.
Maalesef Hocam İzmir'deyim ve genelde burada pek ilan bulunmuyor.

Buraya da bakabilirsin. İzmir'den satış yapanlar var. Ayrıca üyelerin geçmiş alışverişlerini de görebilirsin.

Buraya da bakabilirsin. İzmir'den satış yapanlar var. Ayrıca üyelerin geçmiş alışverişlerini de görebilirsin.

Hocam ürünler bir tık daha pahalı oluyor ama ortalamadan yine de uygun bulursam bakacağım teşekkürler tekrardan.

Hocam bu şekilde en azından bir ürünü sattığının dayanağı var. Öbür türlü adamın ibanina kanıtsız para atsam. Onunla silah alsa işlediği suç için bana bile soruşturma açarlar.

Maalesef hocam İzmir'deyim ve genelde burada pek ilan bulunmuyor.

Hocam ürünü gönderiyorsun ama ürün gelmedi diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı