Sahibinden'de dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle geçmiş olsun ilanı silinmeden kanıt olarak fotoğrafını çekin ondan sonra mahkemeye gidip dava açabilirsiz ama mahkeme muhtemelen haksız bulacaktır çünkü almadan önce kontrol edecektiniz kontrol edilmeden bir şey mi alınır gerçekten büyük risk almışsınız.
İlan silindi Ama ilanın resimi adamın ismi soyadı telefon numarası var.SS almıştım.

Ürünü teslim ettiğimde sağlamdı kendi bozmuş derse süreç nasıl ilerleyecek?

Selam herkese canım burnumda.
Dün sahibindenden ulaştığım birinden 400 TL'ye bir ekran kartı aldım. Anlaştık bir sonraki gün İstanbul yeni kapı metrobüsünde buluştuk yanımda bir arkadaşım vardı. Adamın yüzünü gördüm oldukça net çizerim bile. Adamla anlaştım aldım kart temiz gözüküyordu sağlam olduğunu söyledi hatta istersen kimliğimi vereyim falan dedi. Gerek yok abi eyvallah dedim devam ettim hatta istersen evine gelirim çalışmazsa dedi. Akşam defalarca farklı PC'lerde farklı kablolarla denedim çalışmadığına emin olunca adamı aradım anlattım adam anlayışla karşıladı dedi. İade de sorun olmaz kargoyla gönderirsin dedi ben özellikle önce parayı gönder sonra ben parayı gönderiyim dedim. Tamam dedi. IBAN attım bana PTT şubesi ismi attı ama mesajlarımı görmüyor. Bende parayı atmasını bekliyorum. Bu sabah defalarca aradım ulaşılamıyor. Mesajlarım görülmüyor. Bir de WhatsApp mesajlarında 7 gün sonra temizleme özelliği var bir sürü şeyden şüphelendim. Tüm konuşmalarımızı kaydettim.

Gerçekten dolandırıldıysam bu adam aptal olmalı.
-İsim soy isim var.
-Yüzü çok net hatırımda ve metrobüste kameralar var.
-Telefon numarası işe yarar mı bilmem ama var.
-Semt mahalle adresi var.

Bana kişinin numarasından ismini sorgulayabilecek biri varsa ulaşabilir mi?

Bu bilgilerle bir gün daha bekleyeceğim. Eğer mesajlarıma dönülmezse ne yapmam gerek.
Not: Rica ediyorum saçma saçma soğuk su iç falan gibi söylemde bulunucaklar konudan uzak dursun.
Adliyeye gidin paşa paşa gelecek.

Bakın anlatamadım bozuk olduğunu kabul etti iade sürecine girildi bana adresini attı geri göndermem için.

400TL için bence bu kader heyecan aramaz kimse. Senin adına üzgünüm. İnsanların niyeti kötü olmasa ile aptal olması sorun yaşaman için yeterli oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı