Sahibinden'de dolandırıldım

Yine form atıp tutmaları var konu içerisinde. Savcılığa şikayet edildiğinde bu iş boş bırakılmıyor. Adli sürece yöneltmek yerine su iç gibi ifadeler yakışıyor mu? Adalet birgün senin içinde lazım olacak, unutma!

Kardeşim git savcılığa suç duyurusunda bulun, gerekli herşeyi detayına kadar anlat. Bunlar çeteler bir kişiye dokunmadan yapmıyorlar.

Yine form atıp tutmaları var konu içerisinde. Savcılığa şikayet edildiğinde bu iş boş bırakılmıyor. Adli sürece yöneltmek yerine su iç gibi ifadeler yakışıyor mu? Adalet birgün senin içinde lazım olacak, unutma!

Kardeşim git savcılığa suç duyurusunda bulun, gerekli herşeyi detayına kadar anlat. Bunlar çeteler bir kişiye dokunmadan yapmıyorlar.
İki farklı suç için 2. ayda savcılığa gitti yakın bir tanıdığım, birisinde araç kapora parası, diğerinde telefon muhabbetine. 9. ay geldi hala bir tık yok. Dosyası dahi görünmüyor. Bunlardan dolayı da insanlar insanları dolandırmaya, kolay yoldan para kazanmaya alışmış.

Neden Param Güvende ile almadınız çok merak ediyorum tabii böyle dolandırılırsınız. Direk savcılığa başvurun o dallama ya o parayı yedirmeyin.

Dediğine göre dükkanı varmış hatta bana açıklama eklettirdi sahibinden monitör parası diye onu yazmasam %18 kesiliyormuş tabi ne kadar doğru bilmiyorum adamın parası kesilmesin diye yaptım yani.

Eğer konumu varsa polise gidip anlatın, ya da ismini falan verin aratırlar belki. Öbür türlü soğuk su için hocam.

İsmi telefon numarası IBAN adresi falan her şey var.

Hayır. Hesabı kapatmış zaten anladığım kadarıyla.

Sahibinden gibi sitelerde ödeme direkt olarak satıcıya mı yapılıyormuş ben bilmiyordum. Sahibinden aracılık yapmıyor mu normalde senin paran önce sahibindene aktarılmalı sen sipariş eline geçince onaylarsın ve onlar okeyse o parayı satıcıya aktarırlar diye biliyordum. Demek öyle değilmiş.

Yazdığım gibi aynı zamanda bilgisayarda topladım ve bilgisayarımdaki her şeyi Letgo ve sahibindenden topladım ve hepsinde bu şekilde ödeme şekli kullandığımdan bu "adamada" güvendim.

İki farklı suç için 2. ayda savcılığa gitti yakın bir tanıdığım, birisinde araç kapora parası, diğerinde telefon muhabbetine. 9. ay geldi hala bir tık yok. Dosyası dahi görünmüyor. Bunlardan dolayı da insanlar insanları dolandırmaya, kolay yoldan para kazanmaya alışmış.
bizim tanıdık hakaret davasından buldurdu. Hakareti bulan onu da bulur. Üstüne gitmek gerekir.

Karşı adamı tebrik ederim. Suç sizde.
Şu mesajlara bakıyorumda herkes giydirmiş arkadaşa , yok 200 tl fazla ver yok üzerine su iç ... biraz yapıcı olun yahu moral verin adama, zaten çaresizlikten buraya yazıyor, herkesin başına gelebilir ,insanlar bir an boşlukta olabilir , gıcık oluyorum böyle davranışalara az empati be..
kardeşim elindeki iban numarası ile bankaya ulaş onlara anlat durumu ordan da muhtemlen savcılığa gidersin elnde en azından bir bilgi var, sahibinden her nekadar alakadar olmam diyorsada resmi olarak muhatap durumda, meblağ çok ütopik değil tanıdık bir avukat varsa bir yolunu biliyordur, diğer taraftan bu tarz dolandırıcılar eninde sonunda kümese döner adamın yeni ilanlarını takip edeceksin , aklıma gelenler bunlar.çok geçmiş olsun.

GET ile almayınca işten işten geçti artık. Geçmiş olsun.

Şu mesajlara bakıyorumda herkes giydirmiş arkadaşa, yok 200 TL fazla ver yok üzerine su iç... Biraz yapıcı olun yahu moral verin adama, zaten çaresizlikten buraya yazıyor, herkesin başına gelebilir, insanlar bir an boşlukta olabilir, gıcık oluyorum böyle davranışalara az empati be.
Kardeşim elindeki IBAN numarası ile bankaya ulaş onlara anlat durumu oradan da muhtemlen savcılığa gidersin elnde en azından bir bilgi var, sahibinden her ne kadar alakadar olmam diyorsada resmi olarak muhatap durumda, meblağ çok ütopik değil tanıdık bir avukat varsa bir yolunu biliyordur, diğer taraftan bu tarz dolandırıcılar eninde sonunda kümese döner adamın yeni ilanlarını takip edeceksin, aklıma gelenler bunlar. Çok geçmiş olsun.

Adam yine haklı. Savcılıkta bir şey yapamaz. Ben ürünü sattım der geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı