Sahibinden'de dolandırıldım

• Konuyu başlatan zero7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 570

zero7

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde sahibinden üzerinden bir satıcıyla anlaşarak SSD almak istedim. Arkadaşlar biraz konuştuktan sonra kendisi bana kargonun önünde beklediğini, ben havale ile parayı gönderdiğimde kargolayacağını söyledi. Ancak daha sonra yurtiçiyi aradığımda bana benim telefon numarama ait hiçbir kargonun bulunmadığı söylendi. Ben de adama WhatsApp üzerinden ulaşmaya çalıştım ancak ulaşamadım, sahibinden üzerinden yazdığımda bana hiçbir yanıt vermedi ve daha sonra hesabını kapattı. Şimdi baktığımda ise kendine yeni bir hesap açmıştı. Sahibinden müşteri hizmetlerini aradığımda kendileri bana hiçbir şekilde yardım edemeyeceklerini ancak savcılığa vermem durumunda gerekli tüm belgeleri sağlayacaklarını söylediler. Sorum şu şimdi ben bu arkadaşı savcılığa vs şikayet etsem süreç nasıl işliyor ve 16 yaşında olmam hiç sıkıntı çıkartır mı? Ve sizce bunu yapmaya değer mi? Para çok umurumda değil asıl sorun ettiğim böyle rahat bir şekilde birilerini dolandırıp hiçbir ceza almayacağını düşünmesi. Veya yapmamı önerdiğiniz herhangi bir şey varsa yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sahibinden zaten online alışveriş seçeneğini getirdi. Neden kullanmadınız merak ediyorum.

Böyle rahat bir şekilde dolandırabilmesinin nedeni kolay şekilde dolandırabilecek insanlar bulması Param Güvende dururken nasıl bir mantık kurdunuz da parayı yolladınız anlamıyorum.

Parayı yollarken açıklama kısmına ne yazdınız peki.

Böyle rahat bir şekilde dolandırabilmesinin nedeni kolay şekilde dolandırabilecek insanlar bulması Param Güvende dururken nasıl bir mantık kurdunuz da parayı yolladınız anlamıyorum.

Parayı yollarken açıklama kısmına ne yazdınız peki.

Hiçbir şey yazmadım.

Geri
Yukarı