Sahibinden'de dolandırılık şüphesi

Gönderdiği linke bile neden tıklıyorsun arkadaş ya. Belki de şu an hesabını bile boşaltıyordur. Vay arkadaş. Milletimiz niye bu kadar saf ya. Adam link atıyor arkadaşta tıklıyor bir de kart bilgilerini giriyor.

Hocam bende karşılaştım verdim herhangi bir işlem yapılmadı.
18 yaş altıyım diye Online ihbarda bulundum ve mail attım ilgilenmediler.

Yapacak bir şey yok o zaman, ne diyelim engelle geç.

Gönderdiği linke bile neden tıklıyorsun arkadaş ya. Belki de şu an hesabını bile boşaltıyordur. Vay arkadaş. Milletimiz niye bu kadar saf ya. Adam link atıyor arkadaşta tıklıyor bir de kart bilgilerini giriyor.
Abi bana link atmadığı 0850 numaradan mesaj geldivve link iceriyordu

Sahibinden sitesine benzeyen fake link atarak dolandırma yöntemleri mevcut, dikkatli olunuz.
Linkte tıkladım kral kart bilgilerimi girdiğimde ilk uyarı geldi hesabınızdan para miktarını soyleyin dedi sonra 1 tl olduğunu belirttim bana paparadan bu mesaj geldi şifre vardi ancak girmedim öyle biraktim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230414_165623_Messages.jpg
    Screenshot_20230414_165623_Messages.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 20
Abi bana link atmadığı 0850 numaradan mesaj geldivve link iceriyordu.

Linkte tıkladım kral kart bilgilerimi girdiğimde ilk uyarı geldi hesabınızdan para miktarını soyleyin dedi sonra 1 TL olduğunu belirttim bana Papara'dan bu mesaj geldi şifre vardi ancak girmedim öyle biraktim.

Guzel kardeşim sonuçta telefona da gelen linki tıklamışsın. Ya bana babam link atsa yine tıklamam. Banka genel merkez de çalışan akrabam var. Günde yüzlerce böyle şikayet geliyor. Linke tıklar tıklamaz tüm hesabı boşaltanlar var.

Guzel kardeşim sonuçta telefona da gelen linki tıklamışsın. Ya bana babam link atsa yine tıklamam. Banka genel merkez de çalışan akrabam var. Günde yüzlerce böyle şikayet geliyor. Linke tıklar tıklamaz tüm hesabı boşaltanlar var.

Hocam doğru bilmediğiniz linlere tıklamayın linkin adından anlaşılıyor.

Geri
Yukarı