Sahibinden'de Param Güvende ile bir şey alırken nelere dikkat edilmeli?

Gimli7

Attopat
Sahibinden'de ekran kartlarını araştırıyorum, daha karar vermedim ama bulacağım. Direkt 0 diye satılan ürünlere bakıyorum yani 2. ellere değil. Param Güvende ile alırken nelere dikkat etmeliyim? Aslında para sıkıntım olmasa Sinerji, İncehesap, İtopya vs şaşmam da işte para sıkıntı.

1 - gelen ekran kartını bir bilgisayarcı arkadaşa göstereceğim. Eğer ürün sorunluysa direkt anlar herhalde ama ürün 0 değil de 2. el ise onu da anlar mı?
2 - Param Güvende anladığım kadarıyla satıcılar için sıkıntılıymış ve alıcılar için sorun yokmuş galiba. Gerçekten bu yöntemde alıcılar için hiçbir açık, sorun yok mu?
3 - aldığım ürünü iade edersem eğer kargo karşıya gittiğinde adam bir şekilde kılıfına uydurup ürünümü bozdu bana gönderdi deyip yalan söylerse ne olacak?
4 - ürün 0 olduğu halde garantisi bitmişse bu durumda yine de alınır mı? 0 ama garantisi olmayan ürünü? (alacağım ekran kartı zaten en fazla 5bin, 6bini geçmeyecek)
5 - mesela ürün 4.000 TL, bunun haricinde Sahibinden'e ne kadar para vereceğim?

Aklıma bu sorular geldi. Önemli belirtmediğim, dikkat etmediğim bir şey varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

1. eğer ürün mining yapılmışsa anlayamazsınız onun dışında 2 gün süreniz var tüm testleri yaparsınız sorunluysa iade edersiniz.
2. tüm hakimiyet sizde Param Güvende ile içiniz rahat olsun hatta bu sistemle artık satıcı değil.
Alıcı dolandırmaya başladı.
3. öyle bir şey yapamaz.
4. garantisi olmayan bir ekran artını fiyatı çok uygun değilse almanızı önermem.
5. 4000 TL de yaklaşık olarak 450-500TL arası bir Param Güvende hizmeti kesecektir.

Geri
Yukarı