Sahibinden'den 2.el 2060'lı sistemi 8000TL'ye almak

baranxozdemir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar dolar fiyatlarıyla birlikte miningciler yüzünden piyasa allak bullak olmuş durumda bende 2.el bir sistem almak istedim bu nedenle;
Alırken nelere dikkat etmeliyim?
Testi nerede yapmalıyım?
Nelerini test ettirmeliyim?

Satıcı arkadaş sistemi 2 yıl önce Vatan'dan almış, yazdığı parçalarla da sitedeki parçalar aynı hatta sistem bir süre de Vatan da satıştaymış kendim baktım. Garanti sürelerini sordum bakıp haber verecek. Sisteme 8000TL'ye anlaştık.

Sistem Linki

Yorumlarınızı merak ediyorum sizce alınır mı?

Merhabalar, arkadaşlar dolar fiyatlarıyla birlikte miningciler yüzünden piyasa allak bullak olmuş durumda bende 2.el bir sistem almak istedim bu nedenle;
Alırken nelere dikkat etmeliyim?
Testi nerede yapmalıyım?
Nelerini test ettirmeliyim?

Satıcı arkadaş sistemi 2 yıl önce Vatan'dan almış, yazdığı parçalarla da sitedeki parçalar aynı hatta sistem bir süre de Vatan da satıştaymış kendim baktım. Garanti sürelerini sordum bakıp haber verecek. Sisteme 8000TL'ye anlaştık.

Sistem Linki

Yorumlarınızı merak ediyorum sizce alınır mı?

Bence alınmaz hem garantisi bitmek üzere mining yapmış olabilir ve işlemci, kasa yetersiz, SSD olmaması, tek 16 GB olması, anakart büyük bir eksi.

Sistem fiyatına göre iyi gözüküyor. Eksik olarak 1x16 GB RAM tavsiye etmiyoruz oyunlarda az performans veriyor. Aynı marka aynı model RAM'den bir tane daha alırsanız iyi olur. Aynı zamanda SSD almanız hız açısından tavsiyesimdir. Fiyatı çok iyi yakın zamanda arkadaşım 10.800e R5 3600 ve 2060 sıfıra aldı.

Diskmark'ı boşver. Bad sector testi vs. çok uzun sürüyor. Ben de bilgisayar aldım bugün ama bunlarla uğraşmadım.
Furmark ile ekran kartının yük altında kaç derecelere çıktığına bak. 75'e kadar iyi, üstü kötü diyebiliriz. Bunda fan hızı etkili ama, fan hızı %25'de 80 dereceyse iyidir gibi. Otomatikte 75'i geçmemesi iyidir.
OCCT power testi ile sistemin stabilitesini ölçebilirsin tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı