Sahne Geçişlerinde Renkli Çizgiler

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
Benq GW2270H monitör aldım. HDMI ile bilgisayarıma bağladım. 2-3 gündür sorunsuz kullanıyorum. Bugün ekranda bir ölü pixel gördüm, firmayı aradığımda bir ölü pixel için değişim yapmadıklarını söylediler. Ben de internette araştırma yaptım bir video gördüm 1 saat boyunca RGB yanıyormuş. Bir umut belki düzelir dedim açtım videoyu yaklaşık 30 dakika 4K çözünürlükte çalıştı. Sonra bilgisayarı kapattım. Bilgisayarı açtım ve oyuna girdim fareyi döndürdüğümde yeşil çizgiler ortaya çıktı. Başka kabloyla bağlamayı denedim, Grafik sürücülerini güncelledim. Eski monitörümde denedim herhangi bir sıkıntı olmadı. Biraz daha test ettiğimde bu olayın hızlı sahne geçişlerinde olduğunu anladım. Bu sorunu nasıl çözerim?

Menüde fareyi aşağı yukarı hızlıca hareket ettirirken oluşan görüntü;
20170817_222811 (1752 x 986).jpg

Chrome logosunun silueti sola gidip geliyor ;
sorun.png

Son düzenleme:
Bende aynı monitör var ve aynı sorun başıma geldi. Ama ben DDU ile temizlemeden sürücü güncellemem. Sen bu şekilde denedin mi? Benim oyunda yeşil çizgiler oluşuyordu geçişlerde ben DDU ile temiz kurulum yaptım düzeldi. Ama guvenli mod ile DDU kullan. Benim yazılımsal sıkıntıydı.

Bende aynı monitör var ve aynı sorun başıma geldi. Ama ben DDU ile temizlemeden sürücü güncellemem. Sen bu şekilde denedin mi? Benim oyunda yeşil çizgiler oluşuyordu geçişlerde ben DDU ile temiz kurulum yaptım düzeldi. Ama guvenli mod ile DDU kullan. Benim yazılımsal sıkıntıydı.
Yapmıştım bir daha yaptım hala sorun devam ediyor.

Öncelikle ekran kartı tarafında bir sıkıntı olmadığından emin ol. Aynı kasada farklı bir monitör ile test et.
Farklı bir kablo ile test et aynı monitörü. Sorunun monitör tarafından kaynaklandığından emin olursan veya olamazsan, monitörü iade et. Nereden aldığını yaz iade sürecinde en doğru adımları atmanı sağlayalım. Yok iade edemiyorsan da servise ölü piksel şikayeti ile gönderme, sıkıntıyı belirt yalnızca.

Benim de BenQ dokunmatik 24" monitörün dokunmatik bozuldu. Karşı ödemeli servislerine kargoladım, çok kısa bir sürede halledip geri gönderdiler. Sen servise gönder, bırak gerisini onlar düşünsünler. İlk dakikadan yenilgiyi kabullenme :)

Öncelikle ekran kartı tarafında bir sıkıntı olmadığından emin ol. Aynı kasada farklı bir monitör ile test et.
Farklı bir kablo ile test et aynı monitörü. Sorunun monitör tarafından kaynaklandığından emin olursan veya olamazsan, monitörü iade et. Nereden aldığını yaz iade sürecinde en doğru adımları atmanı sağlayalım. Yok iade edemiyorsan da servise ölü piksel şikayeti ile gönderme, sıkıntıyı belirt yalnızca.

Benim de BenQ dokunmatik 24" monitörün dokunmatik bozuldu. Karşı ödemeli servislerine kargoladım, çok kısa bir sürede halledip geri gönderdiler. Sen servise gönder, bırak gerisini onlar düşünsünler. İlk dakikadan yenilgiyi kabullenme :)
Eski monitörde ve televizyonda aynı kabloyu kullanarak denedim onlarda sorun çıkmadı.
Gameextra' dan 10.08.2017 tarihinde aldım. Dediğiniz gibi garantiye göndereceğim sizin yardımınızla.

Eski monitörde ve televizyonda aynı kabloyu kullanarak denedim onlarda sorun çıkmadı.
Gameextra' dan 10.08.2017 tarihinde aldım. Dediğiniz gibi garantiye göndereceğim sizin yardımınızla.
Yeni almış olsan iade sürecinde yardımcı olurduk da bu saatten sonra mecburen servise gitmesi gerekiyor. Ölü piksel vs gibi şeyler belirtme. Panelde görüntü bozulmaları oluyor gibi şikayetler belirt.
Paneli değiştirir gönderirler tahminen.

Kargoyu anlaşmalı firmadan, ücreti BenQ servise yansıtacak şekilde gönder.

Yeni almış olsan iade sürecinde yardımcı olurduk da bu saatten sonra mecburen servise gitmesi gerekiyor. Ölü piksel vs gibi şeyler belirtme. Panelde görüntü bozulmaları oluyor gibi şikayetler belirt.
Paneli değiştirir gönderirler tahminen.

Kargoyu anlaşmalı firmadan, ücreti BenQ servise yansıtacak şekilde gönder.
O son dediğiniz şeyi nasıl yapacağım? İzmir' de oturuyorum direk BenQ servisine götürsem, kargoyla uğraşmasam olmaz mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı