Sahte fatura PDF'inden virüs bulaşmış mıdır?

qwedtor

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, mail hesabıma fake bir e-posta gelmiş, thanks for your order iPhone siparişi vermişim gibi, faturası gibi de bir PDF dosyası koymuşlar. Fake olduğunu bildiğim halde faturayı incelemek için eki açtım, ama PDF'yi bilgisayar indirmedim. Sadece üstüne bastım ve tarayıcı üzerinde inceledim ve 2 3 dakika arası Google Chrome drop yedi, bundan herhangi bir problem olur mu? Kaspersky tam tarama yaptı fakat bir şey bulamadı, ESET'le de taratıyorum şu an.

Dosya Ekleri

• pdf.png
    pdf.png
    85,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
İşte AV'nin önemi burada belli oluyor. Mail'i gönderen şüpheli görünüyor. Nolur nolmaz zararlı yazılım temizleme araçları ile tarama yapın ve her zaman aktif koruma için bir güvenlik yazılımı kullanın.

Benim istemedğim şey formatlamak, Google de kayıtlı olan tüm hesap şifrelerimi değiştirdim ve faktörlü doğrulamalarını açtım. ESET, Kaspersky ve Malwarebytes'dan tarattım hiçbir şey bulamadılar, hala format atmalı mıyım sizce?

Benim istemedğim şey formatlamak, Google de kayıtlı olan tüm hesap şifrelerimi değiştirdim ve faktörlü doğrulamalarını açtım. ESET, Kaspersky ve Malwarebytes'dan tarattım hiçbir şey bulamadılar, hala format atmalı mıyım sizce?
Formata gerek yok.

Geri
Yukarı