Sahte RAM kullanımı zararlı mı?

N11,Trendyol,hepsiburada gibi firmalardan almayın. Bu firmalar kullanıcın arkasında durmuyor. Özellikle hepsiburada. uzak durun hepsiburadadan.

Hocam RAM'ın sahtesini ilk kez duyuyorum şahsen nasıl böyle bir kanıya vardınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

N11, Trendyol, Hepsiburada gibi firmalardan almayın. Bu firmalar kullanıcın arkasında durmuyor. Özellikle Hepsiburada. Uzak durun Hepsiburada'dan.

Bu firmalardan en sorunsuzu Hepsiburada. Başına ne geldi de böyle söylüyorsun?

N11'deki PELİCAN (Eski adıyla Elektronik11) Satıcı satıyor bu sahteleri.
Arkadaşım KC3000 sahtesine denk gelmiş. Bu satıcı satıyor.

Yanlış bilgi
Zararlı değil ve hayal ettiğiniz gibi bir zararı olmaz ama RAM sistem performansı ve kararlılığı için çok kritik bir parça. Performansı kaliteli bir RAM'e göre ciddi oranda düşürebilir ve bunu sisteme kaliteli bir RAM takmadan anlayamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başına ne geldi de böyle söylüyorsun?

Anlatayım başıma gelenleri. Geçen yaz uzun süre biriktirdiğim param ile Hepsiburada üzerinden HP Pavilion Gaming notebook sipariş verdim. Bilgisayar geldi. Oyunlarda pat diye kapanıyordu ve işlemcisi 100 derecelerin üzerinde geziyordu. Bu olay çok canımı sıkmıştı. Neyse servise götürdüm. Ekran kartı yanmış ve anakartında sorun varmış. Doa formu yani para iadesi alacağım bir forum verdiler. Hepsiburada'da iade isteği oluşturdum. 1 hafta sonra bilgisayarı kargolamamı istediler. Bilgisayarı gönderdim. Ellerine ulaşmış. 1 hafta oldu müşteri temsilcisi ile konuşuyorum iade işlemi devam ediyor diyor. Bende bir yandan alacağım bilgisayarı buldum. Para geldiği gibi siparişini vereceğim diye hayal kuruyorum. Dediğim gibi 1 hafta oldu 2 hafta oldu hala iade işlemi devam ediyor diyorlar. 1 ay oldu başka bir forum istediler. Tekrar servise gittim başka bir forum aldım. 2 ay oldu beni hala bekletiyorlar. 3 ay oldu. Sinirden ağlıyordum. Toplamda 4 kere servise gidip forum almamı istediler. Beni sürekli oyaladılar. En sonda dava açacağımı belirttim ve parayı hesabıma yatırdılar. İade ettikleri para ile gönderdiğim bozuk bilgisayarı bile alamıyordum bırakın bulduğum hayalini kurduğum diğer bilgisayarı almayı... Kısaca Hepsiburada berbat bir şirket. kesinlikle uzak durun. Telefon tablet bilgisayar gibi pahalı ürünleri daha güvenilir yerlerden alın. iyi geceler.

Güvenilir sitelerden alırsanız bu sorunu yaşamazsınız. Ayrıca her ürünün kendilerine ait yazılımları mevcut. Sahte olmasına şüphenizi varsayarsak, bu yazılımları ile çipleri kontrol edebiliyorsunuz. Yazılımları anlıyor bunu firmanın geliştirdiği yazılımlar sadece.

Anlatayım başıma gelenleri. Geçen yaz uzun süre biriktirdiğim param ile Hepsiburada üzerinden HP Pavilion Gaming notebook sipariş verdim. Bilgisayar geldi. Oyunlarda pat diye kapanıyordu ve işlemcisi 100 derecelerin üzerinde geziyordu. Bu olay çok canımı sıkmıştı. Neyse servise götürdüm. Ekran kartı yanmış ve anakartında sorun varmış. Doa formu yani para iadesi alacağım bir forum verdiler. Hepsiburada'da iade isteği oluşturdum. 1 hafta sonra bilgisayarı kargolamamı istediler. Bilgisayarı gönderdim. Ellerine ulaşmış. 1 hafta oldu müşteri temsilcisi ile konuşuyorum iade işlemi devam ediyor diyor. Bende bir yandan alacağım bilgisayarı buldum. Para geldiği gibi siparişini vereceğim diye hayal kuruyorum. Dediğim gibi 1 hafta oldu 2 hafta oldu hala iade işlemi devam ediyor diyorlar. 1 ay oldu başka bir forum istediler. Tekrar servise gittim başka bir forum aldım. 2 ay oldu beni hala bekletiyorlar. 3 ay oldu. Sinirden ağlıyordum. Toplamda 4 kere servise gidip forum almamı istediler. Beni sürekli oyaladılar. En sonda dava açacağımı belirttim ve parayı hesabıma yatırdılar. İade ettikleri para ile gönderdiğim bozuk bilgisayarı bile alamıyordum bırakın bulduğum hayalini kurduğum diğer bilgisayarı almayı... Kısaca Hepsiburada berbat bir şirket. kesinlikle uzak durun. Telefon tablet bilgisayar gibi pahalı ürünleri daha güvenilir yerlerden alın. iyi geceler.
Hepsiburada üzerinden bilgisayar parçası dahil bir sürü şey aldım hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Aynı RAM i Hepsiburada satıcısından aldım fiyatı 500 sorunlu değil sahte olanın üstünde çince yazılar vardı galiba ve kullanım kılavuzu vb farkları var

Geri
Yukarı