Sahte SD karttan veri kurtarmak

mustafaccayr

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 extreme 4960x- asus p9x79 pro- 6*4gb ddr3- gtx 970- 240+240 raid0 sata ssd- 1+1tb raid1 hdd
Meslek
fotoğrafçı
Arkadaşlar merhaba çekim yaptığımız kamerada bilmeden sahtesini aldığımız SanDisk SD kart takılıydı. Kamera kaydın ortasında birden kesildi ve dosya formatı hatası verdi biçimlendirme yapmadan kenara aldık ve yedek kart ile çekmeye devam ettik. Kart şu an RAW formatta ne biçimlendirebiliyoruz ne kurtarma programları karttan veri okuyor elimiz ayağımız kilitlendi kaldık.

Linux Mint ile biçimlendirmeyi bile denedim işe yaramadı 10 15'e yakın ücretli ve ücretsiz program denemişimdir ama hiçbiri işe yaramadı.

Veri merkezine gönderdim kart okunamıyor dediler. Bunun hiçbir çözümü yok mudur? Kartın PCB'sinin kazınıp verilere ulaşılması gibi? Önerilerinizi bekliyorum.

Bence SanDisk'le iletisime gecip olayi anlatin, belki yardimci olurlar.
hocam olay şu ki sadece kartın üstünde Sandisk yazıyor ama mekanik yazma kilidi rengi bile orjinal kartlarımızdan farklı. Ayrıca arkasında seri numarası olması gerekirken hiç bir şey yazmıyor. İlgileneceklerini sanmıyorum.

Öncelikle 2 bilgi lazım bazı kartlar 1TB diye satılıyor takıyorsun 1TB gözüküyor ama 16 GB'lık çıkıyor ve 16 GB'yı geçerse yazı işlemi hata veriyor burda kurtarma olasılığı yok denilecek kadar kötü yazılımlara yanıt vermeyecek, diğer olay 1TB alıyorsun 1TB ama yan sanayi, sahte diğelim bu ikinci olayda kurtulma şansı var bunu anca iyi bir ekiman ve bilgi sahibi olan yerler yapabilir Türkiye'de tahminen 3 4 tane anca vardır benim yıllardır takip ettiğim HDD recovery service var YouTube'da verinin değerine göre bir iletişime geçilebilir.

Hocam olay şu ki sadece kartın üstünde SanDisk yazıyor ama mekanik yazma kilidi rengi bile orijinal kartlarımızdan farklı. Ayrıca arkasında seri numarası olması gerekirken hiçbir şey yazmıyor. İlgileneceklerini sanmıyorum.

Arkadasin da soyledigi gibi Türkiye'de bu isi cozebilecek cok fazla kisi yoktur. O yuzden eldeki tum firsatlari degerlendirmek adina SanDisk'e yazmanizi onerdim. Her ne kadar sahte de olsa benzetmeye calistiklari ürün SanDisk oldugu icin ucret karsiligi inceleyebilirler diye dusundum.

Öncelikle 2 bilgi lazım bazı kartlar 1TB diye satılıyor takıyorsun 1TB gözüküyor ama 16 GB'lık çıkıyor ve 16 GB'yı geçerse yazı işlemi hata veriyor burda kurtarma olasılığı yok denilecek kadar kötü yazılımlara yanıt vermeyecek, diğer olay 1TB alıyorsun 1TB ama yan sanayi, sahte diğelim bu ikinci olayda kurtulma şansı var bunu anca iyi bir ekiman ve bilgi sahibi olan yerler yapabilir Türkiye'de tahminen 3 4 tane anca vardır benim yıllardır takip ettiğim HDD recovery service var YouTube'da verinin değerine göre bir iletişime geçilebilir.
Hocam kart 128 gb windows üzerinde 115gb RAW olarak görebiliyorum daha üst düzey veri kurtarma merkezi ile görüştüm bakalım sonuç ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı