Sahte site linki risk teşkil eder mi?

Me264

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşım yaklaşık 10dk önce Trendyol linki attı. Linkte viyhxb.cn uzantısı vardı. Arkadaşıma sorduğumda fake link dedi öylesine attım dedi sonra mesajını sildi ve işin garip kısmı sitede hiçbir şeye tıklanmıyor saçma sapan kullanıcı yorumları var oltalanmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol linki atmış ama uzantıda garip bir şey yazıyor. Trendyol linkidir herhalde.

Link kısaltıcı veya IP grabber IP grabberler kullanmak için sitenin linkini girip kısaltıyosunuz, yani sahte bir site değil. Zaten Trendyol gibi bir sitenin sahtesi yapılamaz, kısaltıcı linke tıkllandığında IP'si ve konumuı gider o kadar. Şifre çalmaz yani.

Link kısaltıcı veya IP grabber IP grabberler kullanmak için sitenin linkini girip kısaltıyosunuz, yani sahte bir site değil. Zaten Trendyol gibi bir sitenin sahtesi yapılamaz, kısaltıcı linke tıkllandığında IP'si ve konumuı gider o kadar. Şifre çalmaz yani.

Neden ki sadece arayüz benzese yeterli olur yapması zor olmaz bence. Dünya üzerinde hayatı internete bağlı olmasına rağmen internetin nereden geldiğini bilmeyen kaç milyon insan var çok da zor olmasa gerek bilgisiz birini kandırmak.

Neden ki sadece arayüz benzese yeterli olur yapması zor olmaz bence. Dünya üzerinde hayatı internete bağlı olmasına rağmen internetin nereden geldiğini bilmeyen kaç milyon insan var çok da zor olmasa gerek bilgisiz birini kandırmak.
Adam hiç mi denemiyecek trendyoldaki bir bölüme basmayı felan.

Rastgele inen bir exeyi açıcak değil ya.

İndirmeyi arkada yapamaz mı illa göz önüne sokmasına gerek var mı en basitinden Kaspersky bile korsan oyun indirme sitesine girdiğinizde size uyarı veriyor izinsiz indirme diye ayrıca bu konularda çok da bilgim yok eğer sizin uzmanlık alanınız ise beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

İndirmeyi arkada yapamaz mı illa göz önüne sokmasına gerek var mı en basitinden Kaspersky bile korsan oyun indirme sitesine girdiğinizde size uyarı veriyor izinsiz indirme diye ayrıca bu konularda çok da bilgim yok eğer sizin uzmanlık alanınız ise beni de bilgilendirirseniz sevinirim.
Hayır arkada indirme yapamaz, sadece bulut veriyle ip si çalınabilir o kadar. İndirme yapması için indirme simgesi gelmesi lazım. Ayrıca tarayıcılarda indirirken farklı kaydetmeyi açma var, oradan bişey indirilirken haberi olur. Düzgün öğrenip gelin buraya lütfen kötü birşey demeye çalışmıyorum.
Ayrıca izinsiz indirme derken, indirme birden başlar ama dediğim gibi kullanıcıya bir mesaj gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı