Sahte Turkcell mailinden virüs yemiş olabilir miyim?

@Yigit75, bu tarz e-postalar oltalama olarak adlandırılıyor ve kullanıcıları tıklaması için bir adres belirtiyor. Bunlara tıklanmazsa direkt olarak bir virüs tehlikesi olmaz. Fakat ne olur ne olmaz diye bir virüs taraması yapmak gerekir. Format yerine gerçek zamanlı bir antivirüs programı kullanılırsa daha iyi olacaktır. Yoksa aksi takdirde tüm bilgilerinizi bilmediğiniz bir siber korsana kaptırabilirsiniz.

@Yigit75, bu tarz e-postalar oltalama olarak adlandırılıyor ve kullanıcıları tıklaması için bir adres belirtiyor. Bunlara tıklanmazsa direkt olarak bir virüs tehlikesi olmaz. Fakat ne olur ne olmaz diye bir virüs taraması yapmak gerekir. Format yerine gerçek zamanlı bir antivirüs programı kullanılırsa daha iyi olacaktır. Yoksa aksi takdirde tüm bilgilerinizi bilmediğiniz bir siber korsana kaptırabilirsiniz.

Bundan 7 sene önce babam tıklamıştı ve bilgisayara da Kaspersky yüklüydü ama hiçbir şey yapamadı. Şu an daha güçlü koruma sağlıyorlar artık o zamanın şartına göre yapacak bir şey yoktu. Bende biliyorum linke tıklayınca virüs bulaştığını bulaştıktan sonra yapacak hiçbir şey yoktu format dışında. Bende arkadaşa güvenmiyorsan buraya konu açmasını çözüm bulamadıysa tıklamadan önce müşteri hizmetlerini aramasını önerdim.

@Yigit75, sadece konuya bir açıklık getirmek için o gönderiyi paylaştım. Müşteri hizmetlerini ve destek sayfalarına bu durumu bildirirse, Turkcell bu e-posta hesabının kendilerine ait olmadığını direkt olarak söyleyecektir. Bu zamanlarda sahte operatör hesaplarından kurtulmak için antivirüs yazılımlarının Internet Security paketlerini kullanmak gerekiyor.

@Yigit75, sadece konuya bir açıklık getirmek için o gönderiyi paylaştım. Müşteri hizmetlerini ve destek sayfalarına bu durumu bildirirse, Turkcell bu e-posta hesabının kendilerine ait olmadığını direkt olarak söyleyecektir. Bu zamanlarda sahte operatör hesaplarından kurtulmak için antivirüs yazılımlarının ınternet Security paketlerini kullanmak gerekiyor.

Şu an aynı şeyleri konuşuyoruz 😁. Burda cevap alamadıysa arasın dedim. 😁 Eskiden çok iyi koruma sağlamıyorlardı antivirüsler şimdi çok daha iyi koruma sağlıyorlar.

Bu habere göre mail fotoğrafları ile malware atılabiliyormuş.
İçime bir kurt düştü. Sizce virüs yemiş olabilir miyim?

Not: Hiçbir zaman Turkcell veya Lifebox hesabım olmadı.
SPAM mesajı. Madem Türkcell ile ilgin yok postayı bile açmaman gerekiyordu. Resimden de bulaşabilir sahte tıklayın butonundan da. Sizi oltalama ile sahte siteye yönlendirip kimlik bilgilerinizi almak istemiş.
Zararlı bulaşıp bulaşmadığını biz değil sisteme yüklü AV bilir. Yüklü değilse de geçmiş olsun var yok şansa kalmış.

İlk e-postadaki fotoğrafı bilgisayara indirdim.
İkinci e-postadaki linke telefonumdan tıklamıştım.
Üçüncü e-postayı bilgisayardan açtım ama hiçbir şeye tıklamadım.
Bilgisayarımda avast yüklü. Yinede Kaspersky indirmeli miyim?
(Telefonum android ve herhangi bir antivirüs yüklü değil.)

Geri
Yukarı