Sahte ürün satın aldıktan sonra ne gibi işlemler yapılabilir?

Guest!

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Oto Tamirci
Merhabalar, internet üzerinden elektronik sigaram için atomizer satın aldım, fiyatı da hayli yüksek sitenin yorumlarına bakarak aldım açıkçası. Bugün saat 18:00 da ürün elime ulaştı. Likitimi koyup kullanmaya başladım ardından smok marka olduğu için orijinalliğini kontrol etmek istedim. Ürün orijinal değilmiş klon ürün sanırım bunun iadesini nasıl yaparım? Kapıda ödeme ile almıştım. Sitesinde de atomizerler hijyen açısından iade alınmamaktadır yazmakta. Nasıl bir yol izleyeyim? Ayrıca ürünün faturası da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bir bardak soğuk su için. Sonra satıcıyla konuşun, olmazsa mahkemeye gidin. Ama fatura bulamazsanız bir şey çıkmaz büyük ihtimalle.

Internetten alışveriş yaptıysan e-mail adresine e-fatura gönderilir, onun çıktısını alarak tüketici şikayet departmanından şikayet edebilirsin. Eğer e-fatura'da yoksa Nazım Paşa'nın da dediği gibi güzel bir soğuk su iyi gider.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı